Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Mediolan

Odległość Z Warszawy do Mediolanu w linii prostej wynosi 1146 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1500 km. Zdecydowanie najszybszym i najtańszym sposobem dotarcia z Warszawy do Mediolanu jest samolot. Jadąc własnym samochodem musimy się liczyć z dość wysokimi kosztami paliwa. Tańsza jest podróż autokarem, ale zajmuje ona dużo więcej czasu i jest mało wygodna. Najmniej polecanym środkiem transportu jest pociąg, ze względu na długi czas podróży, wysoką cenę połączenia bezpośredniego lub konieczność kilku przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Warszawy do Mediolanu prowadzi przez Czechy i Austrię. Wybierając tę trasę kierujemy się na Katowice, Cieszyn, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Klagenfurt, Wenecję, Padwę do Mediolanu. Długość tej trasy to ok. 1540 km, a czas przejazdu ok. 16 godzin (bez postojów). Jeżeli chcemy korzystać z autostrad, to oprócz kosztu paliwa musimy policzyć opłaty za autostrady w Czechach, Austrii i Włoszech. Trochę tańszy, choć dłuższy o ok. 100 km jest wariant przez Niemcy i Austrię. W Niemczech autostrady są bezpłatne, pozostają jedynie opłaty w Austrii i Włoszech. Istnieje również wariant z pominięciem dróg płatnych – prowadzi on przez Wrocław, Drezno, Monachium, St. Moritz (Szwajcaria) do Mediolanu. Trasa ta ma długość ok. 1520 km, przejazd trwa ok. 17 godzin.

Podróż samolotem

Tanie linie lotnicze WizzAir i Ryanair lądują na lotnisku Mediolan-Bergamo, ok. 50 km od centrum Mediolanu. Istnieje więc możliwość nawet bardzo taniego przelotu. Na lotnisko Mediolan  - Linate, położone w pobliżu centrum Mediolanu latają tradycyjne linie lotnicze.

Podróż autokarem

Podróż z Warszawy do Mediolanu autobusem liniowym jest znacznie tańsza niż przejazd samochodem. Istnieje duży wybór połączeń, obsługiwanych przez firmy takie jak Sindbad, Agat, Almabus, Interbus. Cena biletu w obie strony jest dużo niższa niż opłata za paliwo i autostrady przy podróży samochodem w jedną stronę. Wadą jest dość długi czas podróży.

Podróż pociągiem

Wybierając podróż koleją można skorzystać z pociągu Moskwa – Nicea, który zatrzymuje się również w Mediolanie. Jest to pociąg o wysokim standardzie, dlatego cena biletu jest również wysoka. Tańszą opcją jest podróż do Wiednia lub Villach (niedaleko granicy z Włochami), a następnie przesiadka na pociąg do Włoch. PKP Intercity posiada w ofercie specjalnej SparDay połączenia do Wiednia i Villach w cenie od 29 euro.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.