Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Mediolanu

Lotniska
W Mediolanie znajdują się trzy międzynarodowe lotniska. Mediolan-Malpensa Airport to główny port lotniczy miasta; mieści się on 48 km na północny zachód od centrum, w prowincji Varese. Rocznie obsługuje ono ponad 17 milionów pasażerów, a głównymi liniami lotniczymi są tu Air Italy, Air One oraz Alitalia.

Drugim portem lotniczym miasta jest Mediolan-Linate. Odbywają się stąd głównie loty krajowe i zagraniczne na krótszy dystans. Rocznie lotnisko obsługuje około 9 milionów pasażerów. 50 km od Mediolanu zlokalizowane jest z kolei lotnisko Bergamo-Orio al Serio. Głównymi przewoźnikami są tu tanie linie lotnicze.

Tanie loty
Najtańsze loty z Polski do Mediolanu odbywają się na lotnisko Olio in Serio. Obsługuje je przede wszystkim Milan Ryanair i Milan Wizzair. Ceny wahają się średnio w przedziale od 160 do 350 zł. Najtańsze są połączenia z Krakowa, Gdańska i Katowic.

Połączenia z Polski
Loty z Polski do Mediolanu organizowane są z różnych miast: między innymi z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Poznania. Czas przelotu z Warszawy do Mediolanu to około 2 godzin i 5 minut. Standardowe ceny lotów sięgają od kilkuset do 1700 zł. Przewoźnikami na tej trasie oprócz tanich linii są również LOT i Lufthansa.

Popularne miasta: