Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Mediolanie

Mediolan to miasto o światowym formacie, które przyciąga tłumy turystów, kreatorów mody, finansistów i specjalistów różnych branż, dlatego posiada świetną infrastrukturę noclegową. W metropolii znajdują się  setki hoteli, apartamentów i pensjonatów. Należy jednak pamiętać, że Mediolan to najdroższe miasto we Włoszech, co znajduje odzwierciedlenie również w cenach noclegów.

Luksusowe hotele
Hotele zlokalizowane w ścisłym centrum miasta oferują luksusowe warunki pobytu i adekwatne do tego ceny. Przykładowo za noc w Bulgari Hotels & Resorto Milano zapłacimy średnio ponad 2800 zł. Obiekt mieści się tuż obok dzielnicy handlowej i najważniejszych zabytków. Posiada malowniczy ogród, a w ofercie znajduje się spa z basenem, bary i restauracje. Podobny standard oferuje na przykład Hotel Armani Milano. Najtańszą opcją jest tu pokój dwuosobowy typu Deluxe od 1900 zł, najdroższą zaś apartament w cenie od 4900 zł.

Tanie noclegi
W mieście można jednak znaleźć również tańsze opcje. Jeśli chodzi o hotele, trzeba się tu liczyć z wydatkiem minimum na poziomie 300 – 450 zł. Takie ceny oferują na przykład Hotel Teco, znajdujący się między dworcem kolejowym i stacją metra Porta Venezia czy Apartament Milano Isola (przy stacji metra Zara).

Najniższe koszty poniesiemy w pensjonatach i hostelach. W pensjonacie B&B R&B Errepi Milano Piola najtańszy nocleg kosztuje około 166 zł. W hostelach znajdziemy natomiast łóżko w cenach od 9 do 30 euro. Można tu wymienić np. Hotel Diablo, Hotel Pagianini, Hostel California, Hotel Brivio.

Popularne miasta: