Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mediolan - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki
Zabytki Mediolanu urzekają swoją historią i pięknem. Bez wątpienia symbolem mediolańskiej architektury jest gotycka Katedra - monumentalna budowla, która zachwyca rozmiarami oraz wspaniałością oryginalnych witraży. Z budownictwa sakralnego warto także zobaczyć kościoły Santo Stefano Maggiore, Bazylikę świętego Ambrożego czy Bazylikę San Simpliciano. Nie sposób oczywiście wyobrazić sobie wizyty w Mediolanie bez wizyty w świątyni Santa Maria della Grazie, gdzie mieści się słynna „Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci.

Mediolan posiada zabytkowy Ratusz, a ponadto słynie z La Scali, czyli znanego teatru operowego. Gmach tej budowli pochodzi z końca XVIII wieku, a jego nazwa wywodzi się od nazwiska księżnej Beatrycze Reginy della Scala. Niewątpliwą atrakcją miasta jest również Zamek Sforzów, rodu, który przez wieki panował w Mediolanie i z którego wywodziła się polska królowa Bona.


Ciekawe miejsca
Ciekawe miejsca Mediolanu to nie tylko zabytki, ale również nowoczesne budowle, galerie sztuki, wystawy, festiwale i pokazy mody. Najwyższe nowatorskie budynki tego miasta to Pirelli Tower i Torre Velasca o łatwo rozpoznawalnym kształcie grzyba. Najsłynniejszym mediolańskim muzeum jest natomiast Pinacoteca di Brera, ze zbiorami takich mistrzów, jak Rafael, Caravaggia czy Canaletta. Miłośnicy piłki nożnej z pewnością nie opuszczą miasta bez odwiedzin San Siro – olbrzymiego stadionu piłkarskiego AC Milan i Inter Mediolan.


Atrakcje turystyczne
Do atrakcji turystycznych Mediolanu można zaliczyć Dzielnicę Mody i słynny Milan Fashion Week. Mieszczą się tu butiki największych kreatorów na świecie: np. Prada, Armani, Gucci, Versace. Co więcej, w mieście odbywają się cyklicznie targi z różnych branż: przemysłowej czy informatycznej oraz Milan Jazz Festiwal.

W godzinach nocnych miasto tętni życiem – mnóstwo restauracji, kawiarni i klubów oferuje liczne atrakcje. O tej porze szczególnie warto odwiedzić dzielnicę Navigli, cieszącą się ogromną popularnością wśród turystów.


Wycieczki
Jeśli chodzi o wycieczki do Mediolanu organizowane przez polskie biura podróży, w ofercie często pojawiają się opcje zwiedzania tego miasta wraz z innymi popularnymi miejscami północnych Włoch, czyli Wenecją, Weroną i Padwą. Objazdowa tygodniowa wycieczka w ten rejon (Last Minute) to cena około 1200 zł. Nie brakuje jednak również programów turystycznych obejmujących jedynie sam Mediolan. W tym wypadku za trzydniową wycieczkę, z przelotem samolotem, noclegiem i śniadaniami zapłacimy około 1400 zł.

Miasto można oczywiście zwiedzać również na własną rękę. W Mediolanie znajdują się trzy duże międzynarodowe lotniska: Mediolan-Linate, Malpensa oraz Bergamo, a tanie loty oferują między innymi Ryanair i Wizzair.

Popularne miasta: