Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Madryt

Odległość pomiędzy Warszawą a Madrytem w linii prostej wynosi 2293 km. Długość trasy samochodowej to ok. 2900 km. Ze względu na dużą odległość podróż samochodem jest dość męcząca i kosztowna. Jeżeli chodzi o szybkość i komfort podróży zdecydowanie lepszym wyborem jest samolot, minusem jest tu jednak wysoka cena połączeń bezpośrednich. Istnieje również możliwość dotarcia z Warszawy do Madrytu autokarem lub pociągiem. W obu przypadkach podróż jest długa, ale za to koszty mogą być niższe.

Podróż samochodem

Wybierając się w podróż samochodem mamy do wyboru dwie trasy, zbliżone przebiegiem i czasem dojazdu. Krótsza z nich prowadzi przez Niemcy, Belgię i Francję. Jej długość to ok. 2854 km. Wybierając tę trasę kierujemy się na Łódź, Poznań, Berlin, Kolonię, Brukselę, Paryż, Bordraux do Madrytu. Druga trasa prowadzi przez Niemcy i Francję. Jej długość wynosi ok. 2911 km. W tym wariancie kierujemy się na Berlin, Lipsk, Frankfurt nad Menem, Paryż, Bordeaux i do Madrytu. W obu przypadkach czas przejazdu to ok. 26 godzin (bez postojów i noclegu). Zaproponowane trasy biegną autostradami, wiec oprócz wydatku na paliwo musimy się liczyć z opłatami za autostrady w Polsce, Francji i Hiszpanii.

Podróż samolotem

Bezpośredni lot z Warszawy do Madrytu trwa ok. 4 h. Połączenia bezpośrednie obsługują tradycyjne linie lotnicze, np. LOT, SwissAir, Lufthansa, SAS. Przelot w obie strony to wydatek ok. 1300 zł. Można zdecydować się na podróż tanimi liniami lotniczymi i w ten sposób obniżyć koszty, ale będzie to podróż z przesiadkami.

Podróż autokarem

Połączenia miedzy Warszawą a Madrytem obsługuje kilka linii autokarowych, np. Sindbad, Interbus, Intercars. Podróż autokarem jest tańsza od przelotu samolotem, ale trwa ok. 45-50 godzin (ok. 2 dni). Jest więc zdecydowanie mało komfortowa.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Warszawą a Madrytem. Najkrótszy wariant obejmuje podróż z dwiema przesiadkami w Brukseli i Paryżu. Cała podróż trwa ok. 40 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.