Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Madrycie

Madryt nie należy do najdroższych stolic europejskich. Niektóre z produktów, na przykład kosmetyki lub ciuchy wybranych marek, możemy kupić znacznie taniej niż w Polsce. Warto zatem skorzystać z okazji i udać się na zakupy. Dużą popularnością cieszy się pchli targ El Rastro. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Można także kupić w tym miejscu pamiątki dla rodziny.

Ceny żywności zależą od miejsca, w którym ją kupujemy. Oczywiście, najtańsze są supermarkety, na przykład dobrze nam znany Lidl. Wodę 1,5 l kupimy za ok. 1 euro, natomiast mleko 1 l za 0,60-0, 90 euro. Droższe zakupy zrobimy w sklepach w samym centrum miasta, na przykład wspomniana już woda 1,5 l kosztuje powyżej 1 euro. Z kolei za posiłek w restauracji dla jednej osoby zapłacimy już od 10 euro.

Zwiedzanie Madrytu także nie musi dużo kosztować. Niektóre z atrakcji możemy zobaczyć za darmo. Dobrym przykładem jest bardzo popularne muzeum Centro de Arte Reina Sofia, które można zwiedzić w wybrane dni za darmo (np. w poniedziałki od 19:00-21:00).

Popularne miasta: