Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Madrycie

Madryt kusi Polaków wysokością pensji minimalnej, a także ciepłym klimatem. Niestety, poszukiwania pracy w tym mieście są często bardzo długie i nie przynoszą efektów. Wśród ogłoszeń zamieszczanych na stronach internetowych najczęściej znajdziemy oferty skierowane do kobiet, które zachęca się do pracy jako opiekunki do dzieci. Au pair łączy w sobie pracę oraz kurs języka hiszpańskiego. Kandydatki na to stanowisko podpisują umowę na 6-12 miesięcy.

Zarobki

Pensja minimalna w całej Hiszpanii wynosi 752, 85 euro. Obowiązuje 40-godzinny tydzień pracy. Osoby, które pracują w branży hotelarskiej lub turystycznej, mogą liczyć na wysokie napiwki.

Warunki zatrudnienia

W Madrycie, tak jak w całej Hiszpanii, nie jest wymagane pozwolenie na pracę. Dotyczy to obywateli krajów należących do UE. Jeśli chcemy podjąć pracę w Madrycie, musimy posiadać numer NIE. Jest to numer identyfikacji cudzoziemców, który uzyskamy podczas rejestracji w Centralnym Rejestrze Cudzoziemców.

Popularne miasta: