Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Madryt - zabytki, atrakcje i wycieczki

Zabytki

Madryt dzieli się na dwie dzielnice: Stary Madryt oraz Madryt Burboński. Miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć są przede wszystkim plac Plaza Mayor oraz plac hiszpański, czyli Plaza de España z pomnikiem m.in. Cervantesa. Z kolei na placu Puerta del Sol znajduje się pomnik niedźwiedzia, który zrywa owoce z drzewa. Będąc w Madrycie trzeba zwiedzić również Pałac Królewski, Pałac Senatu oraz Pałac Kongresowy.

Warto także udać się do Muzeum Prado, które zachwyci nas dziełami z kolekcji królewskiej. Znane jest także Muzeum Narodowe Centrum Sztuki Królowej Zofii z kolekcją sztuki hiszpańskiej, a także Muzeum Thyssen-Bornemisza. Inne muzea, które warto zwiedzić to m.in. Muzeum Archeologiczne oraz Narodowe Muzeum Nauki i Technologii. Na odpoczynek najlepiej udać się do jednego z licznych parków w Madrycie. Największym z nich jest Casa de Campo, z kolei w El Retiro możemy również zwiedzić Pałac Kryształowy. Na liście zabytków znajdziemy także m.in. starożytną Świątynię Debod, kościół San Pedro el Real oraz katedrę La Almudena.

Atrakcje

W Madrycie nie można się nudzić. Po zwiedzaniu miasta warto udać się do jednej z kawiarni i poczuć klimat Madrytu. Wieczorami trudno o wolny stolik, ponieważ większość mieszkańców bawi się razem ze znajomymi. Muzyka na żywo, tańce oraz rozmowy są prowadzone do białego rana. Wielbiciele sportu powinni wybrać się na stadion Realu Madryt lub Atlético Madryt. Ci, którzy interesują się walkami byków, z pewnością chętnie zwiedzą arenę, na której odbywają się corridy, czyli Las Ventas. Wieczorami warto pospacerować po mieście, aby zobaczyć pięknie oświetlone mosty. Najstarszym z nich jest most Puente de Segovia, z kolei bardzo popularnym jest np. most Toledański.

Wycieczki

Madryt każdego roku odwiedza wielu turystów. Lato w mieście jest bardzo gorące, a jest to zasługą klimatu kontynentalnego, który panuje w środkowej części Półwyspu Iberyjskiego. Do Madrytu warto udać się wczesną wiosną lub jesienią, kiedy temperatury powietrza nie są zbyt wysokie (ok. 24 st. C). Stolica Hiszpanii nie należy do zbyt drogich miast, za posiłek w restauracji zapłacimy min. 10-15 euro. Większość z muzeów można zwiedzić w wybrane dni za darmo. Po mieście możemy poruszać się pieszo lub też skorzystać z metra, autobusów miejskich oraz tramwajów.

Większość turystów wybiera na miejsce swojego pobytu wybrzeża kraju, natomiast na zwiedzanie Madrytu przeznacza 1-2 dni. To dobry pomysł, biorąc pod uwagę fakt, iż biura podróży raczej nie rozpieszczają nas ofertami wczasów w Madrycie. Warto samemu zaplanować podróż. Za nocleg w centrum zapłacimy nawet ok. 20 euro (hostel). Bezpośrednio do Madrytu dotrzemy z Krakowa lub Warszawy. Lot trwa od 3,5 do 4 godzin.

Popularne miasta: