Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Brukseli

Informacje ogólne
W okolicach Brukseli zlokalizowane są dwa główne lotniska. Pierwsze z nich to Port Lotniczy Bruksela (Brussels Airport), który znajduje się w miejscowości Zaventem, 12 km od centrum miasta. Lotnisko ma charakter międzynarodowy. Rocznie obsługuje ponad 17 milionów pasażerów, a lata tu ponad 80 linii lotniczych. Drugie lotnisko to natomiast Brussels Charleroi Airport, mieszczące się  50 km od stolicy Belgii. Posiada ono jeden terminal,  rocznie odprawia się tu zaś około 4 milionów pasażerów.

Transfer z lotniska
Z lotniska Bruksela można dostać się do centrum miasta autobusem. Odjazdy odbywają się z poziomu 0, poniżej hali przylotów. Połączenia obsługuje linia De Lijn, która dojeżdża do stacji metra oraz MIVB/STIB dojeżdżająca do dzielnicy Etterbeek. Ceny biletów wahają się od 3 do 5 euro.

Do śródmieścia można się również przemieścić pociągiem. Stacja kolejowa znajduje się w podziemiach terminalu lotniczego. Inne możliwości to dojazd taksówką lub samochodem przez obwodnicę Brussels Ring Road.

Z lotniska Bruksela Charleroi można dostać się do stolicy Belgii samochodem. Znajdują się tu bowiem wypożyczalnie Avis, Europcar, Hertz i TC Location. Jeśli wybierzemy taksówkę, do centrum Charleroi dojedziemy się za około 13 euro, do Brukseli zaś za 80 euro. Inną opcją jest komunikacja autobusowo-kolejowa. Linie A i 68 kursują z lotniska do dworca kolejowego w Charleroi, stamtąd zaś można dostać się w dowolne miejsce Belgii. Od niedawna kursują również tanie połączenia autokarowe Flibco do centrum Brukseli w cenie 5 euro.

Połączenia z Polski
Jeśli chodzi o tanie loty do Brukseli, najbardziej atrakcyjne ceny oferują przewoźnicy Ryanair i WizzAir. Obsługują one połączenia na lotnisko Bruksela-Charleroi. Bilet z Warszawy można zakupić w cenie 59, 79 i 99 zł, z Wrocławia 69 zł, natomiast z Krakowa 139 zł.

Bezpośrednio na lotnisko Bruksela kursują natomiast przewoźnicy tacy, jak Brussels Airline, Air Baltic, LOT i SABENA. Pierwszy z nich oferuje loty z Warszawy od 415 zł. Ceny LOT-u zaczynają się od 627 zł. Średni czas przelotu trwa około 2,5 godziny.
 
Loty z przesiadką w Rzymie można natomiast wykupić u Alitalii. Cena rejsu waha się w tym wypadku w granicach od 688 do 900 zł. Czas przelotu oczywiście znacznie się wydłuża – od 10 do 20 godzin.

Oprócz wymienionych miast rejsy organizowane są również z lotnisk w Katowic, Rzeszowa, Gdańska, Łodzi i Poznania.

Dane kontaktowe
Brussels Airport
B-1930 Zaventem
Tel. 0 900 700 00
+32 2 753 77 53
www.brusselsairport.be

Brussels South Charleroi Airport
Building S11B/S7,
 B-6041 Charleroi,
 BELGIA
www.charleroi-airport.com
+32 (0)71 251 211
Faks:    +32 (0)71 251202


 

Popularne miasta: