Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hotele i noclegi w Brukseli

Bruksela, jako stolica całej Unii Europejskiej, posiada świetnie rozwiniętą bazę noclegową. Składają się na nią hotele, apartamenty, schroniska i kwatery prywatne. Mieszczą się tu oczywiście obiekty znanych sieci luksusowych, jak Hilton, Mariott czy Sheraton. Nocleg w tego typu hotelach kosztuje od 550 zł wzwyż.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się hotele zlokalizowane przy zabytkowym placu Grand Place, jak np. Hotel Aris, Hotel Ibis czy Floris Arlequin, w których można przenocować już za 200 zł od osoby. Najwyżej w rankingach opinii turystów plasują się natomiast hotele: Made in Louise, Sofitel Brussels Europe i Hotel Amigo. Rozpiętość cenowa waha się w tym wypadku w granicach od 500 do 1000 zł.

Wśród pensjonatów poleca się z kolei X2Brussels, Chez Dominique i La Villa. Średnia cena za noc oscyluje tu w granicach 400 – 500 zł. Jeśli chodzi o schroniska, w Brukseli można znaleźć nocleg nawet za 18 euro. Najczęściej jednak ceny wahają się w granicach około 25 – 30 euro. Można w tym wypadku polecić na przykład Brussels Hello Hostel przy Rue de l' Armistice, Hostel Grand Place przy Haringstraat 6-8 lub Quality Hostel przyEmile Jacqmainlaan 99. 

Popularne miasta: