Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Barcelona

Odległość pomiędzy Warszawą a Barceloną w linii prostej wynosi 1866 km. Długość trasy samochodowej to ok. 2400 km. Z Warszawy do Barcelony można dostać się samolotem samochodem, autobusem lub próbować przejazdu pociągiem. Najszybszym i najtańszym środkiem lokomocji jest samolot. Ze względu na długość trasy i wysoki koszt paliwa podróż samochodem jest mało opłacalna. Korzystniejszy cenowo jest przejazd autokarem, ale jest też dużo dłuższy. Zdecydowanie najmniej polecanym środkiem transportu jest pociąg ze względu na brak połączeń bezpośrednich i wysokie ceny biletów.

Podróż samochodem

Trasa z Warszawy do Barcelony prowadzi przez Niemcy i Francję. Możliwych jest kilka wariantów. Najkrótszy z nich prowadzi przez Poznań, Berlin, Sztrasburg, Lyon, Walencję i Gironę. Długość tej trasy wynosi 2407 km, a czas przejazdu bez postojów i noclegu ok. 24 godziny. Autostrady we Francji i Hiszpanii są płatne, w Niemczech bezpłatne. Opłat za autostradę A2 w Polsce możemy uniknąć wybierając równoległą drogę krajową nr 92. Możliwa jest trasa o zbliżonym przebiegu, z  pominięciem dróg płatnych, ale czas przejazdu wydłuża się wtedy o ok. 3 - 4 godziny. Wydatek na paliwo w jedną stronę to ok. 1200 zł.

Podróż samolotem

Tanie połączenia z Warszawy do Barcelony (El Prat) obsługiwane są przez WizzAir (Lotnisko Chopina) i Ryanair (Modlin). Istnieje więc możliwość bardzo taniego przelotu. Bezpośredni lot Warszawa – Barcelona trwa ok. 3 godzin.

Podróż autokarem

Znacznie tańsza od podróży samochodem jest podróż autobusem liniowym – bilet w obie strony jest kilkaset złotych tańszy, niż koszt paliwa w jedną stronę. Największą wadą jest bardzo długi czas podróży – ok. 35 godz. i mały komfort.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z Warszawy do Barcelony. Można skorzystać z oferowanego przez PKP Intercity połączenia Moskwa – Paryż i w Paryżu przesiąść się na pociąg do Barcelony. Pociąg PKP Intercity jest pociągiem o wysokim standardzie, ceny biletów są więc również odpowiednio wysokie. Innym rozwiązaniem jest przejazd przez Berlin i Paryż. Tutaj można skorzystać z oferty specjalnej Berlin – Warszawa Special lub SparDay z biletami do Berlina w cenie od 29 euro.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.