Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Barcelona - zabytki i atrakcje

Zabytki
Barcelona jest miastem o wielowiekowej tradycji, może się zatem poszczycić mnóstwem wspaniałych i cennych zabytków. Trudno wymienić wszystkie historyczne obiekty, z pewnością jednak warto odwiedzić przynajmniej te wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Są to monumentalne kościoły, wille, a także parki. Większość z tych obiektów zaprojektował słynny kataloński architekt, Antonio Gaudi. Z budowli sakralnych trzeba pamiętać o secesyjnej bazylice Sagrada Familia, jednym z najwyższych kościołów świata, ponadto zaś niezwykle cenny jest niewielki kościół Cripta de la Colonia Guell.

W Barcelonie znajdziemy także wiele zabytkowych domów. Są to oryginalne wille z przełomu XIX i XX wieku, jak Casa Mila, Casa Vicens i Casa Batllo w dzielnicy Eixample. Równie piękne są pałace: secesyjny Pałac Muzyki Katalońskiej lub Pałac Guell.

Centralną część Starego Miasta stanowi średniowieczna dzielnica, Barri Gotic. Zabytki skupiają się również wokół głównych miejskich placów: Placu Hiszpańskiego i Placu Katalońskiego. Od tego ostatniego aż do portu ciągnie się La Rambla, słynna aleja z uroczymi sklepikami i restauracjami. Oczywiście nie sposób pominąć Pałacu Królewskiego, siedziby królów aragońskich i zamku Montjuic.

Ciekawe miejsca
Jednym z ciekawszych miejsc w oklolicach Barcelony są skały z prehistorycznymi rysunkami. Ponadto nie lada atrakcję stanowi Tibidabo, najwyższy szczyt w okolicach miasta, na który można się dostać Błękitnym Tramwajem, by podziwiać z góry wspaniałą panoramę całej Barcelony. Miłośnicy sportu z pewnością odwiedzą stadion Camp Nou, należący do klubu FC Barcelona.

Atrakcje turystyczne
Katalońskie miasto to również wspaniałe miejskie plaże: Sant Sebastia i Barceloneta. W rankingach popularności plasują się one na najwyższych miejscach. Ponadto w Barcelonie można podziwiać jedno z największych na świecie oceanariów czy odwiedzić malowniczy Park de la Ciutadella. W tym ostatnim mieszczą się Łuk Triumfalny, fontanna La Cascada, a także ogród zoologiczny oraz budynek Parlementu Katalonii.

Popularne miasta: