Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Praca i zarobki w Barcelonie

Niezbędne formalności
Polacy jako obywatele Unii Europejskiej mogą bez przeszkód podejmować legalną pracę na terytorium Hiszpanii, również Barcelony. Nie jest konieczne posiadanie specjalnego pozwolenia na zatrudnienie. Ponadto Polacy podejmują pracę na tych samych zasadach co Hiszpanie. W Barcelonie obowiązuje ośmiogodzinny dzień pracy z przerwą na sjestę. Konieczna jest jednak znajomość języka katalońskiego.

Podjęcie pracy wymaga posiadania numeru NIE (Numer Identyfikacyjny), ubezpieczenia oraz konta w banku. W celu uzyskania NIE trzeba się zameldować oraz zgłosić do lokalnego komisariatu, co więcej wymaga się wpisu w Centralnym Rejestrze Cudzoziemców.

Zarobki
Najniższe zarobki w Barcelonie kształtują się na poziomie 700 euro, średnio jest to jednak od 900 do 1200 euro za miesiąc. Osoby sprzątające zarabiają średnio 8 euro za godzinię, kelnerzy 700 euro miesięcznie, osoby wykonujące prace biurowe 1700 euro. Obecnie na zatrudnienie można liczyć w sektorach gastronomii i hotelarstwa.

Przydatne adresy i instytucje
Zanim zdecydujemy się wyjechać do Barcelony w celach poszukiwania pracy, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi między innymi na stronach internetowych: http://www.zanimwyjedziesz.eu/, http://www.eures.praca.gov.pl/. Ponadto można skorzystać z hiszpańskiej bazy ofert pracy (www.scop.es).

Popularne miasta: