Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Amsterdam

Odległość pomiędzy Warszawą a Amsterdamem w linii prostej wynosi 1095 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1200 km. Ze stolicy Polski do Amsterdamu można dostać się własnym samochodem, samolotem, autokarem lub pociągiem. Ze względu na stosunkowo niewielką odległość opłacalna jest podróż samochodem. Tanio z Warszawy do Amsterdamu można dojechać pociągiem lub autokarem, tu minusem jest jednak długi czas podróży. Najszybszym i najbardziej komfortowym środkiem lokomocji jest samolot, minusem jest dość wysoka cena przelotu.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Warszawy do Amsterdamu wiedzie przez Niemcy. Jej długość wynosi 1194 km, a czas przejazdu ok. 12 godzin (bez postojów). Wybierając tę trasę kierujemy się na Łódź, Poznań, Berlin, Hannover do Amsterdamu. Trasę pokonujemy autostradami. Autostrady w Niemczech są bezpłatne, w Holandii płaci się jedynie za przejazd wybranymi tunelami. W Polsce zapłacimy za przejazd autostradą A2. Jeżeli chcemy całkowicie uniknąć opłat odcinek trasy biegnący przez Polskę możemy pokonać drogami krajowymi nr 92, 24 i 22 (równoległe do autostrady A2).

Podróż pociągiem

PKP Intercity posiada w swojej ofercie bezpośrednie połączenie Warszawa – Amsterdam. Jest ono objęte ofertą promocyjną SparNight – bilety można kupić już w cenie od 29 euro. Minusem jest czas podróży, która trwa ok. 16 godzin.

Podróż autokarem

Połączenia pomiędzy Warszawą a Amsterdamem obsługuje kilka linii autokarowych. Plusem podróżowania autokarem jest niższy niż w przypadku samochodu koszt przejazdu. Minusem jest długi czas przejazdu – ok. 20 godzin, mniejszy komfort i konieczność dostosowania się do rozkładu jazdy.

Podróż samolotem

Loty z Warszawy do Holandii obsługiwane są zarówno przez tradycyjnych przewoźników, jak i tanie linie lotnicze. Bezpośredni lot z Warszawy do Amsterdamu trwa ok. 2 godzin. Połączenia bezpośrednie oferują głównie tradycyjne linie lotnicze: LOT, KLM, Lufthansa, SwissAir, SAS. Linie Ryanair i WizzAir lądują na lotnisku w Eindhoven (ok. 120 km od Amsterdamu). Bezpośredni lot tradycyjną linią to wydatek ok. 1000 zł. Koszt można oczywiście obniżyć korzystając z promocji lub umiejętnie planując podróż z przesiadkami.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.