Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Amsterdamu

Informacje ogólne
Amsterdam posiada jeden międzynarodowy port lotniczy, jest nim Amsterdam-Schiphol Airport. Mieści się on nieopodal miasta, na polderze (czyli specjalnie osuszanej depresji) Haarlemmermeer. Lotnisko rocznie obsługuje ponad 50 milionów pasażerów. Posiada ono aż  6 pasów startowych.

Pasażerowie odprawiani są w jednym terminalu podzielonym na trzy halle. Te z kolei posiadają mniejsze części zwane pirsami (oznaczonymi literami od B do M). Pirsy E, F i G przeznaczone są dla lotów z poza strefy Schengen. Pirsy H i M obsługiwane są przez tanich przewoźników lotniczych.

Transfer z lotniska
Z lotniska do centrum miasta można łatwo dostać się samochodem, poruszając się autostradą A4. Przejazd trwa około 15 – 20 minut. Można również skorzystać z taksówki z postoju znajdującego się naprzeciw Schiphol Plaza. Koszt przejazdu waha się w granicach od 40 do 50 euro.

Innym środkiem transportu z lotniska jest pociąg. Stacja kolejowa mieści się pod Schiphol Plaza. Bilet do Amsterdamu kosztuje 3,80 euro, a przejazd trwa 15 minut. Co więcej, pociągi kursują bardzo często.

Do centrum miasta można się również przemieścić autobusem. Odjazdy linii 197 i 370 odbywają się ze stanowiska A7, naprzeciwko hali przylotów numer 2. Koszt biletu to 3,80 euro, a czas przejazdu wynosi średnio 25 – 35 minut.

Połączenia z Polski
Bezpośrednie lotnicze połączenia z Polski do Amsterdamu odbywają się z lotnisk w wielu miastach. Z Warszawy tanie loty oferują linie LOT oraz holenderskie KLM, a także Air Baltic. Cena biletu wynosi średnio od 300 do 500 zł. Czas przelotu sięga około 2 godzin. Loty z Krakowa i z Gdańska obsługuje natomiast Eurolot. Średnia cena biletu wynosi 230 – 250 zł. Nieco wyższe zwykle są połączenia z tych miast liniami Norwegian.

Loty z Katowic do Amsterdamu odbywają się z jedną przesiadką w Warszawie. Obsługuje je na przykład LOT, a ceny wahają się od 400 do 800 zł.

Z Łodzi można polecieć do stolicy Holandii z przesiadką w Kopenhadze liniami SAS w cenie około 900 zł. Podobnie rejsy z Poznania (LOT i Lufthansa) odbywają się z międzylądowaniem w Monachium, a koszty wynoszą nawet ponad 1000 zł.

Z Rzeszowa do Amsterdamu latają linie LOT i Lufhansa z przesiadką w Warszawie lub we Frankfurcie. Ceny to średnio około 800 zł. Analogicznie odbywają się loty ze Szczecina – z międzylądowaniem w Warszawie (linie LOT) i z Wrocławia. W wypadku rejsów z przesiadkami czas przelotu wydłuża się nawet do około 3,5 godziny.

Dane kontaktowe
Luchthaven Schiphol
Postbus 7501
1118 ZG Schiphol
Nederland
Tel: +31-207940800
www.schiphol.nl

Popularne miasta: