Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Pragi

Wczasy

Praga to doskonałe miejsce na weekendowy odpoczynek, jednak wielu turystów postanawia spędzić tam cały swój urlop. Zazwyczaj biura podróży oferują nam wycieczki objazdowe, zatem warto samodzielnie zaplanować swoje wczasy. Do Pragi dotrzemy samochodem, autokarem, pociągiem oraz samolotem. Średnia cena za bilet lotniczy w obie strony wynosi 800 zł, jednak jeśli odpowiednio wcześniej go zarezerwujemy, to jego cena będzie znacznie mniejsza.

Podróż autokarem będzie natomiast kosztować ok. 200 zł (w obie strony). Jeśli decydujemy się na dojazd własnym samochodem, pamiętajmy o zakupie winiety. Nocleg w Pradze znajdziemy bez problemu, najtańszą opcją są oczywiście hostele, w których za noc zapłacimy niewiele ponad 30 zł. Natomiast nocleg w hotelu 3-gwiazdowym będzie nas kosztować ponad 100 zł.

Wycieczki

Biura podróży posiadają w swojej ofercie wiele wycieczek do Pragi. Są to zarówno pobyty weekendowe, jak i nieco dłuższe. Średnia cena za wycieczkę 4-dniową do stolicy Czech wynosi  500-600 zł. Można także skusić się na wycieczki objazdowe i zwiedzić nie tylko Pragę, ale również np. Pilzno czy Karlowe Wary. Cena za 7-dniową podróż wynosi średnio 700 zł. Kolejną propozycją są wycieczki objazdowe, podczas których zwiedzimy np. Czechy i Niemcy. Koszt takiej podróży wynosi zazwyczaj ponad 1000 zł.

Popularne miasta: