Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Tanie loty do Pragi

Tanie loty, bilety

Do stolicy Czech najlepiej wybrać się własnym samochodem. Wtedy powinniśmy pamiętać o zakupie winiety na drogi szybkiego ruchu i autostrady, którą możemy zamówić przez Internet lub kupić na stacjach benzynowych przy granicy. Jej brak grozi wysokim mandatem. Jeżeli nie mamy samochodu warto zdecydować się na podróż autokarem lub pociągiem.

Autobusy kursują mniej więcej co drugi dzień. Wszystko zależy od miejsca, z którego chcemy rozpocząć swoją podróż. Średnia cena za bilet w obie strony wynosi ok. 200-300 zł. Natomiast pociągi jeżdżą do Pragi m.in. z Warszawy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Wrocławia. Osoby ceniące wygodę mogą wybrać lot samolotem z Krakowa lub Warszawy.

Połączenia z Polski

Trasa ta jest obsługiwana przez Polskie Linie Lotnicze LOT i cena za bilet w obie strony waha się od 800 do 1500 zł. Natomiast jeżeli wybierzemy czeskie linie Czech Air to za podróż zapłacimy ok. 500 zł. Samoloty odlatują bezpośrednio do Pragi z Warszawy i Krakowa. Port lotniczy Praga im. Václava Havla jest położony ok. 15 km na północny zachód od centrum miasta.

Najszybszym środkiem transportu są autobusy linii nr 119 lub 100. Należy pamiętać, że ostatni autobus odjeżdża z lotniska ok. 23:40. Alternatywą mogą być lotniskowe, żółte taksówki. Jednak opłata za przejazd do centrum miasta wynosi ok. 600 - 700 CZK.

Popularne miasta: