Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Szczecin

Kraków i Szczecin dzieli dość spora odległość – ok. 650 km. Z tego powodu podróż pomiędzy nimi trwa długo. Tanim sposobem na dotarcie z Krakowa do Szczecina jest pociąg. Minusem jest długi czas przejazdu. Ponadto podróż może wymagać przesiadki. Wygodniejszy i szybszy jest samochód, choć koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Trudno znaleźć dobre połączenia autobusowe pomiędzy Krakowem a Szczecinem, dlatego lepiej oprzeć się na połączeniach kolejowych lub pojechać własnym autem.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Krakowa do Szczecina prowadzi przez Katowice, Opole, Wrocław, Lubin, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 650 km, czas przejazdu ok. 6-7 godzin. Na odcinku Kraków - Wrocław poruszamy się autostradą A4, a następnie drogą krajową nr 3 i drogą ekspresową S3. Jeżeli chcemy uniknąć przejazdu autostradą najszybsza trasa prowadzi równolegle, drogą krajową nr 79, 94, 3 i drogą ekspresową S3. Długość tej trasy to ok. 662 km, czas przejazdu ok. 6,5 godziny.

Podróż pociągiem

Z Krakowa do Szczecina możemy dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Ponieważ połączeń bezpośrednich jest tylko kilka w ciągu dnia. Podróż z przesiadką odbywa się przez Warszawę. Czas przejazdu pociągiem bezpośrednim wynosi ok. 12 – 13 godzin, cena biletu jest jednak dużo niższa od kosztów podróży samochodem. Jeżeli część podróży z przesiadką odbędziemy pociągiem ekspresowym, to cena będzie co prawda wyższa, ale czas przejazdu może być krótszy.

Podróż autobusem

Istnieje bezpośrednie połączenie autobusowe Kraków – Szczecin, obsługiwane przez PKS. Czas przejazdu wynosi ok. 12 godzin. Niestety autobus kursuje tylko raz dziennie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.