Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Szczecina

Lubisz odkrywać nowe miejsca? Pasjonujesz się historią i przeszłościa? Zawsze jak jedziesz wypoczynkowo najpierw sprawdzasz, co można interesującego zobaczyć w danym mieście? Dlatego zanim wybierzesz sie do Szczecina zastanów się, czy chcesz poznawać to miasto z przewodnikiem czy też na własną rękę. 

W przypadku samodzielnego zwiedzania należy  zaopatrzyć się w przewodnik książkowy czy też internetowy, dzięki któremu nie przegapimy żadnej atrakcji. Pomocna w poznaniu Szczecina może okazać się Trasa Miejskiego Szlaku Turystycznego, która została wytyczona z okazji 750-lecia nadania praw miejskich Szczecinowi. Trasa ta pozwala zwiedzić Stare Miasto i jego najcenniejsze zabytki, a turyści w łatwy sposób odnajdą drogę, gdyż  wyznacza ją namalowana na chodnikach czerwona przerywana linia. 

Lokalne biura podróży oferują ciekawe propozycje zwiedzania z kompetentnym przewodnikiem, który pomoże odkryć piękno miasta. Trzeba pamiętać, iż Szczecin był zbudowany na wzór Paryża, bo gwiaździsty układ urbanistyczny z wieloma rondami, ulicami i eklektycznymi kamienicami przywodzi na myśl zabudowę stolicy Francji.

Spacer po mieście można  rozpocząć od  ulicy Staromłyńskiej, gdzie możemy obejrzeć XVIII-wieczne zabudowania ulicy, prowadzącej do Muzeum Narodowego. Kolejny przystanek na trasie to Plac Orła Białego, a na nim Pałac pod Globusem. Chwila zadumy i spokoju w  gotyckiej katedrze św. Jakuba i idziemy dalej. Mało osób wie, że w Szczecinie urodzila sie caryca Katarzyna II, na ul. Farnej. W Szczecinie miały miejsce głośne strajki w latach 70. i 80, zatem należy także zobaczyć Plac Solidarności - miejsce starć w trakcie strajków i demonstracji robotniczych w 1970 r. Na tym placu jest położony kościół św. Piotra i Pawła.Zwiedzanie musi także prowadzić naWały Chrobrego - reprezentacyjne tarasy widokowe, gdzie znajduje się Muzeum Narodowe i Akademia Morska. Jednym z najważniejszych obiektów w Szczecinie jest Zamek Książąt Pomorskich, odbudowany po 1945 roku w renesansowym stylu.

Zwiedzać miasto można także np. Szczecin szlakiem słynnych mieszkańców, czy też jeśli lubimy takie zwiedzanie - spacerujac po trzecim co do wielkości w Europie cmentarzu szczecińskim (Parku Dusz). Atrakcja dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych jest spacer Szczecińskimi Podziemnymi Trasami. Zwiedzanie tras odbywa sie zawsze z przewodnikiem, który zapozna turystów z informacjami o II wojnie światowej -  trasa II wojny swiatowej lub z czasami Zimnej Wojny - trasa Zimnej Wojny. 

A może zwiedzanie Szlakiem Złotym, który możemy pokonać takze rowerowo (na jego trasie jest nawet wypożyczalnia). Trasa ta wiedzie z centrum miasta - od Zamku Książąt Pomorskich, aleją Jana Pawła II przez park, las, aż do puszczy.Obejmuje m.in. Domki Profesorskie, Budynek Urzędu Miar i Wag, Budynek Rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego, Gmach Urzędu Miasta Szczecin, Pomnik Chłopca z Harmonią.

Kto lubi wysokość i podziwianie miasta z góry z pewnościa uda się tropem Wież widokowych. Najważniejsza jest Wieża Zamkowa (z wahadłem Foucault'a, które eksperymentalnie udowadnia obrotowy ruch Ziemi), oprócz niej można wejść na Wieżę Katedralną oraz Wieżę Muzealną. 

Szczecin to miasto portowe, datego koniecznie należy plynać rejsem jednym ze statków wycieczkowych. Na trasie takiego rejsu znajduja sie: Wały Chrobrego, Rzeka Duńczyca, Elewator Ewa, Kanał Grabowski, Przekop Mieleński i in. Koszt takiego rejsu to 22 zł (bilet normalny).

Niezależnie od wyboru trasy wycieczki w Szczecinie jest tyle atrakcji, iż każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Popularne miasta: