Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Poznań

Odległość z Krakowa do Poznania wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 410 – 450 km. Z Krakowa do Poznania można dostać się samochodem, autobusem lub pociągiem. Najwygodniejszy i najszybszy jest samochód. Podróż pociągiem lub autobusem jest dłuższa i może wymagać przesiadek, ale wychodzi za to dużo taniej.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Krakowa do Poznania prowadzi przez Katowice, Wrocław, Trzebnicę, Rawicz, Gostyń i Śrem. Jej długość to ok. 443 km, czas przejazdu ok. 5 godzin. Na odcinku Kraków – Wrocław poruszamy się autostradą A4, a następnie drogą krajową nr 5, drogą wojewódzką nr 434 i fragmentem drogi ekspresowej S11. Jeżeli chcemy uniknąć tras płatnych najszybsza trasa prowadzi przez Katowice, Gliwice, Kluczbork, Ostrów Wielkopolski, Jarocin i Środę Wielkopolską. Długość tej trasy to ok. 411 km, czas przejazdu ok.. 6 godzin. Jadąc tą trasą poruszamy się drogą krajową nr 79, drogą wojewódzką nr 901 oraz drogą krajową nr 11.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia pomiędzy Krakowem a Poznaniem, obsługiwane przez firmy prywatne. Jest ich jednak niewiele w ciągu dnia. Podróż autobusem bezpośrednim trwa ok. 7 godzin. Możliwa jest także podróż z przesiadką, np. w Łodzi. Połączenia na trasie Kraków -  Łódź obsługuje PKS i Polski Bus, a na trasie z Łodzi do Poznania Polski Bus.

Podróż pociągiem

Z Krakowa do Poznania można dostać się pociągiem bezpośrednim. Jednak połączeń jest niewiele i może zajść konieczność przesiadki. Podróż odbywa się wtedy najczęściej przez Warszawę. Pociąg bezpośredni jedzie z Krakowa do Poznania ok. 8,5 – 9,5 godziny. Cena biletu jest, w zależności od rodzaju pociągu, niższa lub zbliżona do kosztu paliwa. Tanie połączenia oferuje TLK.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.