Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Łódź

Odległość z Krakowa do Łodzi wynosi ok. 250 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najtańsza jest podróż autobusem. Korzystna cenowo jest również podróż pociągiem, dodatkowo czas podróży koleją jest zbliżony do czasu dojazdu samochodem.

Podróż samochodem

Jadąc z Krakowa do Łodzi mamy do wyboru kilka tras. Najpopularniejsza prowadzi przez Olkusz, Dąbrowę Górniczą, Częstochowę, Radomsko i Piotrków Trybunalski. Długość tej trasy to ok. 250 km, czas przejazdu ok. 4 godzin. Jadąc tą trasą poruszamy się drogami krajowymi nr 94 i 1. Można także wybrać wariant przez autostradę A4. Trasa prowadzi wtedy przez Katowice. Jej długość to ok. 263 km, czas przejazdu ok. 3,5 godziny. Przejazd autostradą A4 jest płatny. Inna możliwość to trasa w kierunku na Słomniki, Jędrzejów, Włoszczową, Piotrków Trybunalski i Tuszyn. Przebiega ona drogą krajową nr 7, drogą wojewódzką nr 742 i drogą krajową nr 1. Długość tej trasy to ok. 246 km, czas przejazdu ok. 4 – 4,5 godziny.

Podróż autobusem

Tanie, bezpośrednie połączenia z Krakowa do Łodzi oferuje firma Polski Bus. Koszt biletu jest dużo niższy, niż koszt przejazdu samochodem. Czas podróży wynosi ok. 5 godzin. Na trasie tej kursują także autobusy PKS.

Podróż pociągiem

Z Krakowa do łodzi można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką w Warszawie. Wybór połączeń jest duży. Cena biletu jest niższa lub zbliżona do kosztu paliwa, w zależności od rodzaju pociągu. Pociąg bezpośredni, pospieszny z Krakowa do Łodzi jedzie ok. 3,5 - 4,5 godziny. Z Krakowa do Warszawy można dostać się pociągiem pospiesznym lub ekspresem, z Warszawy do Łodzi pociągiem pospiesznym.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.