Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Gdańska

Gdańsk to miasto, które silnie było uwikłane w wydarzenia historyczne. Właśnie w Gdańsku rozpoczęła się II Wojna Światowa oraz właśnie w tym mieście zaczęła się walka o obalenie systemu komunistycznego we wszystkich krajach Europy Wschodniej. 
Miasto można zwiedzać z przewodnikiem lub na własną rękę, w zależności od tego jaką formę zwiedzania preferujemy. Lokalne biura podróży proponują różne trasy zwiedzania. My omówimy tylko kilka, aby wiedzieć jakie miejsca należy koniecznie zobaczyć. 
 
Do Gdańska możesz przyjechać z grupą zorganizowaną na kilka dni i przy okazji zwiedzić Sopot i Gdynię. Wtedy w Gdańsku w programie wycieczki znajduje się zwiedzanie Starego Miasta, w tym: ulicy Dlugiej, Długiego Targu (Neptuna, Dworu Artusa), Długiego Pobrzeża z Żurawiem, ulicy Mariackiej i zabytkowego Kościoła Mariackiego, Poczty Polskiej. Drugiego dnia zwiedza się Westerplatte i Stocznię Gdańską. Na 3 dzień przewidziano zwiedzanie Oliwy. W międzyczasie zaplanowano wizytę w Sopocie i Gdyni. Koszt takiej wycieczki zaczyna się od 169 zł.
 
Biura podróży zapraszają także na wycieczkę, która przybliży turystom nie tylko zabytki Trójmiasta, ale także pozwoli na zobaczenie krzyżackiego zamku w Malborku. 
 
Zwiedzając sam Gdańsk z grupą zorganizowaną z pewnością odwiedzimy takie miejsca jak stary port z symbolem trójmiejskiej metropolii – Żurawiem. Następnie udamy się spacerem po Długim Targu i wtedy też można obejrzeć słynną fontannę Neptuna i Dwór Artusa - miejsce spotkań kupców przybywających do Gdańska za czasów istnienia Ligi Hanzeatyckiej. Kolejne miejsca na trasie to Ratusz Główny Miasta, Arsenał i  największa ceglana świątynia Europy – kościół Najświętszej Marii Panny ze słynnym zegarem astronomicznym. Przechadzając się ulicą Mariacką z pewnością panie nie będą mogły oprzeć się zrobieniu zakupów w jednym ze sklepików z przepiękną biżuterią i wyrobami z bursztynu. Koszt takiej wycieczki to wydatek rzędu 20-30 euro.
 
Miejscem obowiązkowym dla wycieczek jest Plac Solidarności, gdzie miały miejsce walki o niepodległość. Dawne wydarzenia upamiętnia Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, zwany popularnie pomnikiem trzech krzyży. Jeśli jesteśmy fanami literata i noblisty Güntera Grassa to w dzielnicy Wrzeszcz znajduje się jego miejsce urodzenia W Natomiast Oliwa to dzielnica innego noblisty i polityka – Lecha Wałęsy. W zabytkowej katedrze oliwskiej turyści mogą nie tylko podziwiać piękne ołtarze czy wnętrza archikatedry, ale także wysłuchać krótkiego koncertu organowego. 
 
Jeśli sami chcemy zwiedzić miasto indywidualnie, ale jednocześnie uzyskać informacje o interesujących miejscach, warto wypożyczyć audioprzewodnik.  Urządzenia te  można wypożyczyć w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ w sercu Gdańska, tuż przy Zielonej Bramie). Wraz z naszym elektronicznym przewodnikiem  turysta dostanie  mapkę z zaznaczoną trasą zwiedzania. Co ważne-nie trzeba realizować wszystkich punktów, można w swoim tempie zwiedzać to, co się chce i do tego zwiedzając  poznaje się historię miejsca.  Koszt wypożyczenia urządzenia audioguide na 4 godziny wynosi 12zł -jest to również oferta cenowa dla rodzin i grup, zatem nie jest to duży koszt, a z pewnością każdy zwiedzający będzie zadowolony, bo może w dowolny sposób dysponować czasem, zrobić sobie przerwę na kawę czy pamiątkowe zdjęcia.
 
Gdańsk możemy zobaczyć zza szyby zabytkowego tramwaju, bo w każdy wakacyjny weekend z Centrum Gdańska kursują tramwaje: Konstal N z 1952 roku do Oliwy i 102 Na z 1970 roku do Latarni Morskiej w Nowym Porcie. Turyści skorzystający z przejażdżki mają zniżkę na wejście do Latarni Morskiej! Ponadto w każdą sobotę na trasie Centrum - Oliwa licencjonowany przewodnik miejski opowiada o mijanych zabytkach i zakątkach miasta. 
 
A jeśli nie zabytkowy tramwaj to może tramwaj wodny? Tramwaje wodne kursują na trasach m.in.: Gdańsk-Hel, Gdynia-Hel-Gdynia, Żabi Kruk-Westerplatte. Koszt biletu w jedną stronę to wydatek ok. 35 zł. 
 
Przyjeżdżając do Gdańsk z pewnością nie będziemy się nudzić, a to w jaki sposób zdecydujemy się poznawać okolicę zależy od naszych indywidualnych preferencji.  
Popularne miasta: