Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Gdańsk - pogoda i klimat

Gdańsk to miasto o zróżnicowanym klimacie. Wielki wpływ na taką sytuację mają:Morze Bałtyckie i okoliczne wzgórza. Znad morza wieje chłodna bryza, która sprzyja obniżeniu się temepratury nawet o 5 stopni. 
 
Jeśli lubimy zimno to idealną porą urlopu nad morzem będzie właśnie zima, tylko należy się przygotować nawet na temperaturę 20 poniżej zera. Morze zimą ma swój niepowtarzalny urok, warto zaopatrzyć się w ciepłe ubrania i święta czy Nowy Rok obchodzić nad morzem. 
 
Wakacje i letni wypoczynek spędzony nad Bałtykiem w Gdańsku to także dobre rozwiązanie. Klimat Gdańska sprzyja upalnym i slonecznym okresom, kiedy to można się opalać czy spacerować  po plaży.
 
 Największe zachmurzenie występuje w  listopadzie i grudniu, a najniższe - w maju, czerwcu i we wrześniu, dlatego nie powinniśmy się obawiać deszczy. Wilgotność powietrza nad Bałtykiem wynosi 84% (w pozostałych rejonach Polski jest znacznie niższa), a średnia prędkość wiatru to ok. 3 m/s.
 
Popularne miasta: