Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Szczecin

Odległość z Gdańska do Szczecina wynosi ok. 360 km. Najlepszym sposobem dostania się z Gdańska do Szczecina jest własny samochód lub pociąg. Czas przejazdu jest podobny, koszt podróży pociągiem niższy, niż koszt podróży samochodem. Podróż autobusem wymaga jednej lub więcej przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Gdańska do Szczecina prowadzi przez Wejherowo, Lębork, Słupsk, Koszalin, Nowogard i Goleniów. Jej długość to ok. 360 km, czas przejazdu ok. 4,5 - 5 godzin. Trasa prowadzi drogą krajową nr 6. Nie zawiera odcinków płatnych. Trasę tą można jeszcze skrócić jadąc  drogą wojewódzką nr 211 przez Kartuzy do Słupska.

Podróż pociągiem

Z Gdańska do Szczecina można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Pociąg bezpośredni z jedzie Gdańska do Szczecina ok. 5 godz. Dobrym rozwiązaniem jest dostanie się najpierw do Gdyni, skąd jest dużo więcej połączeń bezpośrednich do Szczecina. Podróż z Gdyni do Szczecina trwa ok. 4,5 godziny.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Gdańskiem a Szczecinem. Trzeba szukać połączenia z przesiadką np. w Słupsku lub Koszalinie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.