Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Poznań

Odległość pomiędzy Gdańskiem a Poznaniem wynosi ok. 300 km. Trasę pomiędzy tymi miastami można pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Najbardziej opłacalna jest podróż pociągiem – bilet kolejowy jest tańszy od kosztu podróży samochodem, a czas przejazdu jest podobny. Podróż autobusem wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc z Gdańska do Poznania mamy do wyboru kilka tras. Możemy wybrać trasę wiodącą przez płatną autostradę A1 lub wariant z pominięciem tras płatnych. Jeżeli zdecydujemy się na przejazd autostradą możemy pojechać przez Starogard Gdański, Grudziądz, Bydgoszcz i Gniezno lub przez Starogard Gdański, Grudziądz, Inowrocław i Gniezno. Obydwie trasy mają podobną długość – pierwsza 309 km, a druga 332 km i podobny czas przejazdu – ok. 4 godziny. Jeżeli chcemy uniknąć tras płatnych możemy pojechać przez Tczew, Grudziądz, Bydgoszcz, Gniezno i Swarzędz. Trasa prowadzi drogą krajową nr 91 i drogą krajową nr 5. Jej długość to ok. 307 km, czas przejazdu ok. 4,5 godziny. Inna możliwość to przejazd przez Starogard Gdański, Tucholę, Więcbork, Rogoźno i Oborniki. Trasa prowadzi drogą krajową nr 22 i nr 11 oraz drogami wojewódzkimi. Jej długość to ok. 299 km, czas podróży ok. 5 godzin.

Podróż pociągiem

Istnieje duży wybór bezpośrednich połączeń z Gdańska do Poznania. Bilet kolejowy jest tańszy od kosztu paliwa. Pociąg ekspresowy jedzie z Gdańska do Poznania ok. 3,5 godziny, pociąg pospieszny ok. 4 godzin. W razie braku bezpośredniego połączenia można pojechać z przesiadką w Bydgoszczy.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Gdańskiem i Poznaniem. Lokalny PKS obsługuje jedynie połączenia w kierunku Olsztyna, Elbląga i Ostródy. Firma Polski Bus obsługuje połączenia na trasie Łódź – Poznań i Gdańsk  - Łódź. Można więc pojechać z przesiadką. Cena będzie korzystna, ale podróż trwa dłużej, niż przejazd pociągiem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.