Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Gdańsk - Łódź

Odległość z Gdańska do Łodzi wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 330 – 350 km. Najszybszym, ale i najdroższym sposobem dostania się z Gdańska do Łodzi jest własny samochód. Dużo taniej wychodzi podróż autobusem, choć czas dojazdu jest dłuższy. Podobnie jest jeżeli chodzi o podróż pociągiem – bilety stosunkowo tanie, ale czas podróży jest długi albo konieczne są przesiadki.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Gdańska do Łodzi prowadzi przez Starogard Gdański, Grudziądz, Toruń, Włocławek i Kutno. Jej długość to ok. 334 km, czas przejazdu 3,5 – 4 godziny. Trasa biegnie płatną autostradą A1. Jeżeli chcemy uniknąć opłat za autostradę alternatywna trasa prowadzi niemal równolegle przez Włocławek, Golub – Dobrzyń, Grudziądz i Tczew, drogą krajową nr 91. Długość tej trasy to ok. 342 km, czas przejazdu ok. 5 godzin.

Podróż autobusem

Autobus jest najbardziej optymalnym sposobem na dostanie się z Gdańska do Łodzi. Tanie przejazdy oferuje firma Polski Bus. Bilet jest tańszy od biletu kolejowego, a podróż trwa ok. 5,5 godziny. Na trasie tej kursują także autobusy PKS. Cena biletu jest nieco wyższa, niż w Polskim Busie, czas przejazdu podobny – ok. 6 godzin. Minusem PKS jest mała ilość połączeń – Polski Bus oferuje znacznie więcej kursów dziennie.

Podróż pociągiem

Z Gdańska do Łodzi możemy dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Bilet kolejowy jest dużo tańszy, niż koszt paliwa. Minusem jest dość długi czas podróży  - pociąg bezpośredni z Gdańska do Łodzi jedzie ok. 6,5 godziny. W razie braku połączenia bezpośredniego możemy pojechać z przesiadką w Kutnie, ewentualnie w Warszawie.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.