Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Hawany

Ogólne informacje 
Hawana to dwumilionowe miasto, które pełni funkcję stolicy Kuby. Znajduje się ono nad Zatoką Meksykańską. Jest największym ośrodkiem gospodarczym i turystycznym tego kraju. Stanowi węzeł komunikacji lądowej, morskiej i lotniczej. Hawańska starówka została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Na zachód, południe i wschód od starego miasta powstały dzielnice mieszkaniowe i przemysłowe (m.in. Miramar, Marianao, Regla, Guanabacoa). W południowej części Hawany znajdują się tereny rekreacyjne.
 
Transport publiczny
Na Kubie transport publiczny praktycznie nie istnieje. W Hawanie kursuje parę linii autobusowych. Nie ma rozkładów jazdy. Autobus potrafi się spóźnić nawet 3 godziny. Należy pamiętać, że autobusy hotelowe przeznaczone są tylko dla ich klientów. Sieć kolejowa jest bardzo słabo rozwinięta. Pociągi kursują pomiędzy największymi miastami. Godziny odjazdów często wprowadzają w błąd. Natomiast bilety trzeba kupować z wyprzedzeniem. 
 
W Hawanie znajduje się międzynarodowy port lotniczy im. José Marti. (15 km na południowy zachód od Hawany.) oraz lokalne lotniska. Samoloty latają z Hawany miejscowości: Baracoa, Bayamo, Camagüey, Ciego de Avila, Manzanillo, Nueva Gerona (Isla de la Juventud), Guantánamo, Holguín, Santiago de Cuba, Las Tunas, Cayo Largo i Cayo Coco.
 
Mieszkańcy Hawany podróżują autostopem lub taksówkami, które kursują między najważniejszymi dzielnicami miasta. Turyści muszą korzystać tylko z żółtych taksówek, które pobierają opłatę w CUC. Innym środkiem komunikacji dostępnym tylko dla zagranicznych turystów są tzw. Coco taxi, czyli motorynki w kształcie jajka. Po Hawanie można się także poruszać wynajętym samochodem, motorower lub rowerem.
Wyznaczanie trasy