Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Hawana – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki i atrakcje
Hawana to miasto, które zachwyca niezwykłą atmosferą. Znajdują się tu, m. in liczne zabytki architektury kolonialnej i sakralnej. W 1982 roku zapadła decyzji o wpisaniu starego miasta La Habana Vieja na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nad wąskim wejściem do Bahía de la Habana i hawańskiego portu górują znajdują się dwa obiekty o obronnym charakterze. Są to zamki El Morro i La Cabana, które wspólnie uważane są za największą hiszpańską fortyfikację w obu Amerykach. Rozpościera się stąd niezwykle malownicza panorama Hawany. Z innych zabytków warto wymienić katedrę Niepokalanego Poczęcia, klasztor Santa Clara czy kościół San Francisco. Powstanie tych zabytków datowane jest ma XVII wiek. Warto bliżej się przyjrzeć budynkowi Kapitolu z 1926 roku, który do 1959 był siedzibą parlamentu Kuby.
 
Ciekawe miejsca
Trudno sobie wyobrazić wizytę w Hawanie bez spaceru po promenadzie nadmorskiej Malecón. Osoby zainteresowane historią Kuby powinny wybrać się do Muzeum Rewolucji Kubańskiej. Znajduje się ono w dawnym pałacu prezydenckim dyktatora Batisty. Interesującą kolekcję dzieł sztuki można obejrzeć w Muzeum Narodowym. W Hawanie znajdują się Muzeum Kolonialne oraz Muzeum Napoleońskie. Będąc w tym mieście trzeba zwiedzić fabrykę cygar. Jedna z najbardziej znanych znajduje się niedaleko Kapitolu. Stolica Kuby to także piękne plaże. Poza tym Hawana słynie z życia nocnego. Do najbardziej znanych klubów należą The Casa de la Musica i Tropicana.
 
Zwiedzanie
Zwiedzanie Hawany może być fascynującą przygodą. To nie tylko odkrywanie atrakcji turystycznych, ale także atmosfery stolicy Kuby i jej mieszkańców. Transport publiczny w Hawanie wciąż jest ograniczony i niepewny. Podczas zwiedzania dużym ułatwieniem może być korzystanie z taksówki. Nie jest to tani środek komunikacji się po mieście, ale może ułatwić dynamiczne przemieszczanie się. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem kursu ustalić z kierowcą wysokość opłaty za przejazd. Można także brać udział w wycieczkach.
 
Wycieczki
Ze względu na wysoką atrakcyjność turystyczną Hawany wycieczki do tego miasta organizowane są przez biura podróży. Są to wczasy oraz wycieczki objazdowe. Jednak skorzystanie z oferty biura turystycznego wiąże się z dużymi kosztami. Za pobyt trwający 6 dni trzeba zapłacić minimum 5 tysięcy za osobę. W takiej sytuacji przybywa osób, które decydują się na samodzielne zorganizowanie wycieczki do Hawany. Najwięcej można zaoszczędzić, decydując na tańsze noclegi w prywatnych stancjach.
 
Hotele i noclegi
W Hawanie nie ma problemu ze znalezieniem noclegu. Nie brakuje ani hoteli ani prywatnych stancji. Działają tu dwie, państwowe sieci, które kontrolują ten rynek usług. Ceny za dwuosobowy pokój wynosi min. 120 CUC$ od osoby. Najlepiej szukając noclegu decydować się na hotele trzygwiazdkowe. Często się zdarza, że pokoje standardem nie różnią się od tych w cztero- czy pięciogwiazdkowych hotelach.
 
Warto się zainteresować casas particulares, czyli prywatnymi stancjami do wynajęcia. Jest to propozycja szczególnie dla tych, którzy chcą poznać prawdziwe życie Kubańczyków. Standard tych mieszkań zależy od miejsca, w którym znajduje się lokal. Należy zwrócić uwagę, aby była to legalnie prowadzona działalność. Na drzwiach powinien znajdować się niebieski lub zielony znaczek z napisem „Arrendador Divisa. Ceny wynoszą 7-20 CUC$ od osoby. Dodatkowo gospodarze mogą zaproponować wyżywienie.

 

Popularne miasta: