Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Przewodnik po Hawanie

Historia
Hawana została założona około 1515 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Diego Velaqueza de Cuellara. Miasto bardzo dynamicznie się rozwijało i stało się głównym hiszpańskim portem w Nowym Świecie. W XVIII wieku powstał uniwersytet. W roku 1902 Hawana została stolicą Republiki Kuby. Pod koniec lat pięćdziesiątych władzę na Kubie przejął komunista Fidel Castro. W opinii zewnętrznych obserwatorów jego polityka doprowadzała do upadku gospodarczego kraju, w tym także Hawany. Nieco inaczej oceniają tę sytuację mieszkańcy Kuby. Hawana przyciąga tłumy turystów. Obecnie dużą grupę stanowią ci, którzy chcą zobaczyć odchodzący już kubański świat. Wynika to z faktu, iż w ostatnich latach zmniejszył się stopień izolacji tego państwa na arenie międzynarodowej. Poprawiły się także relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Kubą.
 
Informacje
Hawana jest stolicą Kuby i najważniejszym miastem prowincji Hawana. Znajduje się nad Zatoką Meksykańską. Stanowi główny ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny na Kubie. To także najważniejszy port tego kraju. W Hawanie mieszka ponad 2 mln mieszkańców. Najstarsza część miasta zwana dzielnicą kolonialną została wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Natomiast dzielnice wschodnie, zachodnie oraz południowe to osiedla mieszkaniowe oraz przemysłowe. W południowej części kraju znajdują się także rozległe tereny rekreacyjne.
 
Zwiedzanie Hawany może być fascynującą przygodą. To nie tylko zabytki, ciekawe muzea, plaże, wszechobecna muzyka i taniec, fabryki cygar, ale także niezwykła atmosfera tego miejsca. Jest ona, m. in. efektem izolacji, w jakiej mieszkańcy tego kraju żyli przez wiele lat. Świat zatrzymał się tu w miejscu. Obecnie zaczyna on odchodzić. To jeden z powodów, dla których warto się wybrać do Hawany. Aby poczuć jej wyjątkowość, póki jeszcze jest to możliwe.

 

Popularne miasta: