Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Wilno

Odległość z Warszawy do Wilna w linii prostej wynosi 394 km. Długość trasy samochodowej wynosi ok. 450 km. Na Litwę można dostać się własnym samochodem, autobusem, pociągiem lub samolotem. Opłacalna cenowo jest podróż pociągiem, samochodem lub autobusem. Ze względu na brak bezpośrednich, tanich połączeń lotniczych podróż samolotem jest dość kosztowna.

Podróż samochodem

Trasa z Warszawy do Wilna prowadzi przez Łomżę, Augustów i Ogrodniki. Długość tej trasy to ok. 456 km, czas przejazdu ok. 7 godzin. Autostrady na Litwie są bezpłatne, po stronie polskiej poruszamy się drogami bezpłatnymi.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Warszawą a Wilnem. Podróż musi się odbyć z minimum jedną przesiadką, najlepiej w Mińsku. PKP Intercity posiada ofertę promocyjną, dzięki której bilety na pociąg Warszawa Wilno można kupić ze zniżką 50% na po stronie polskiej i 55% po stronie litewskiej. Opłata za przejazd osoby dorosłej w jedną stronę wynosi wtedy ok. 27 euro. Oferta nosi nazwę Vilinus Specjal – Warszawa Specjal i dotyczy wybranych połączeń. Z warunkami oferty można zapoznać się na stronie internetowej  PKP Intercity. Ponadto z Warszawy do Mińska kursuje regularnie międzynarodowy, nocny pociąg pospieszny „Polonez”.

Podróż autokarem

Trasę z Warszawy do Wilna obsługuje kilka regularnych linii autokarowych. Bilet w obie strony nie jest drogi – kosztuje ok. 150 zł. Czas przejazdu wynosi ok. 11 godzin.

Podróż samolotem

Niestety brak bezpośrednich, tanich połączeń lotniczych pomiędzy Warszawą a Wilnem. Połączenia bezpośrednie obsługuje LOT. Czas przelotu to ok. 1 godz. 10 min. Podróż w obie strony w cenie regularnej to, w zależności od terminu, wydatek od ok. 800 zł.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.