Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Wilna

Wilno to miasto, z którym polska historia jest bardzo mocno związana. Przez kilkaset lat Litwa stanowiła bowiem najbliższe nam państwo połączone z Polską w postaci Rzeczpospolitej Obojga Narodów. W Wilnie żyli i kształcili się wybitni bohaterowie naszych dziejów, spoczywa tu serce marszałka Józefa Piłsudskiego. Z pewnością warto zatem odwiedzić to wspaniałe miasto. Oczywiście trzeba zobaczyć starówkę, Ostrą Bramę, słynną celę Konrada, Cerkiew Świętego Ducha, Plac Ratuszowy i Uniwersytet Wileński. Znajdziemy tu również Muzeum Mickiewicza czy kościół świętego Piotra i Pawła.

Do Wilna można wybrać się na własną rękę – podróżując samochodem, autokarem lub samolotem. Linie LOT zapewniają bezpośrednie loty z Warszawy, ale są one bardzo kosztowne (średnio 1400 zł). Można również skorzystać z ofert biur podróży. Trzydniowa wycieczka z przejazdem autokarem, noclegami i podstawowym wyżywieniem kosztuje około 500 – 600 zł. Do tej kwoty trzeba doliczyć ceny wstępów do muzeów (około 25 euro).

Popularne miasta: