Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Rzym

Odległość pomiędzy Warszawą a Rymem w linii prostej wynosi 1318 km. Długość trasy samochodowej to ok. 1800 km. Ze stolicy Polski do Wiecznego Miasta można dotrzeć na klika sposobów: samochodem, samolotem, autokarem, pociągiem. Najszybszym i najtańszym środkiem transportu jest samolot. Podróż samochodem jest dość długa i kosztowna ze względu na opłaty za paliwo i autostrady. Bardziej korzystna cenowo jest podróż autokarem, choć jest ona zdecydowanie mniej komfortowa. Przejazd pociągiem może być korzystny cenowo, ale wymaga co najmniej jednej przesiadki.

Podróż samochodem

Najpopularniejsza trasa z Warszawy do Rzymu prowadzi przez Czechy i Austrię. Wybierając tą drogę kierujemy się na Częstochowę, Katowice, Ostravę, Brno, Wiedeń, Graz, Wenecję, Bolonię, Florencję i do Rzymu. Długość tej trasy to ok. 1802 km, czas przejazdu ok. 19 godzin (bez postojów i noclegu). Jej atutem jest wartość krajoznawcza – można przy okazji odwiedzić jedne najpiękniejszych miast Europy, minusem zaś czas przejazdu i koszt – autostrady w Czechach, Austrii i Włoszech są płatne. Możliwy jest również wariant przez Niemcy. W tym przypadku trasa przebiega przez Berlin, Monachium, Innsbruck, Bolzano, Weronę, Bolonię i Florencję. Autostrady w Niemczech są bezpłatne. Długość tej trasy to ok. 2000 km, czas przejazdu podobny jak w wariancie przez Czechy i Austrię.
 
Podróż samolotem

Bezpośrednie połączenia Warszawa – Rzym obsługiwane są zarówno przez tradycyjnych przewoźników, jak i tanie linie lotnicze. Istnieje więc możliwość nawet bardzo taniego przelotu. Bezpośredni lot z Warszawy do Rzymu trwa ok. 2,5 godziny. Samolot jest nie tylko najszybszym, ale także potencjalnie najtańszym sposobem dotarcia z Warszawy do stolicy Włoch.

Podróż autokarem

Istnieje duży wybór połączeń autokarowych pomiędzy Warszawą a Rzymem. Koszty przejazdu są niższe niż w przypadku podróży samochodem. Największym minusem jest długi czas podróży – w zależności od liczby przystanków na trasie wynosi on 27-30 godzin. Dużą wadą jest także niski komfort podróży.

Podróż pociągiem

Nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego z Warszawy do Rzymu. PKP Intercity ma w ofercie SparDay i SparNight korzystne cenowo połączenia do Wiednia i Villach. Stamtąd można przesiąść się na pociąg do Włoch. Jeżeli skorzystamy z promocji i posiadamy prawa do zniżek podróż pociągiem może być ekonomiczna, chociaż dość długa. Kursuje również luksusowy pociąg Moskwa – Nicea, który zatrzymuje się w Warszawie i Mediolanie. Cena tego połączenia wysoka, a podróż do Rzymu tą drogą i tak wymaga przesiadki.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.