Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Zabytki, atrakcje, ciekawe miejsca

Zabytki

Rzym posiada niesamowitą wręcz ilość zabytków z różnych epok: od czasów antycznych aż po współczesność. Choćby pobieżne zobaczenie najważniejszych miejsc zajmuje minimum kilka dni. Miejsca które należy koniecznie zobaczyć to: Plac i Bazylika św. Piotra, Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska, Zamek św. Anioła, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Kwirynał, Kapitol, Koloseum, Forum Romanum, Plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Bazyliki Patriarchalne (św. Jana na Lateranie, św. Pawła za Murami i Santa Maria Maggiore). Bardzo interesująca jest wycieczka do katakumb. Mając więcej czasu warto wybrać się na spacer na Zatybrze (Trastevere), zwiedzić nadmorską dzielnicę Ostia lub pojechać do pobliskiego Tivoli.

Zwiedzanie

Rzym oferuje bardzo wiele różnych tras zwiedzania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: wielbiciele architektury klasycznej i współczesnej, malarstwa, rzeźby, muzeów, wystaw i galerii sztuki. Dostępne są trasy tematyczne, np. rzymskie place, szlakiem zabytków archeologicznych, Rzym chrześcijański, Rzym współczesny, szlakami największych rzymskich artystów, rzymskie parki,  Rzym i kino – zwiedzanie miejsc, w których nakręcono słynne na cały świat filmy.

Na zwiedzanie Rzymu trzeba przeznaczyć minimum 2 dni – pozwala to na spokojne zwiedzenie najważniejszych atrakcji.
 
Ciekawe miejsca

W Rzymie i w najbliższej okolicy znajduje się kilka parków wodnych: Hydromania (na obrzeżach Rzymu), Aquapiper (miejscowość Guidonia Montecelio), Zoomarine (w Torvianica), Aquafelix (Civitavecchia), Splash Village, Miami Beach.W miejscowości Valmontone znajduje się park rozrywki Rainbow Magicland. Na Zatybrzu, w dawnej Sali kinowej Ariel, urządzono kasyno wzorowane na amerykańskim Las Vegas. Znakomitym miejscem dla spacerowiczów są rzymskie parki: Villa Borghese, Villa Pamphili, Appia Antica, Villa Ada, Villa Aldobrandini. W samym centrum parku Villa Borghese znajduje się rzymskie ZOO.

Mając więcej czasu warto wybrać się na wycieczkę w okolice Rzymu. Godne zobaczenia jest Castel Gandolfo – letnia rezydencja papieży. Ciekawe będą na pewno wycieczki do Ostii, Tivoli, Ostia Antica, grobowców etruskich w Tarquini i Cerveteri, zamku Bracciano (ok. 40 km od Rzymu) lub  do gorących źródeł w okolicach Viterbo (ok. 80 km od Rzymu).

Atrakcje

Oprócz zabytków Rzym oferuje całą gamę wydarzeń kulturalnych, koncertów, wystaw,  klubów nocnych, dyskotek, restauracji, pubów i parków rozrywki. Bardzo ciekawym wydarzeniem jest reaktywowany kilka lat temu karnawał rzymski. Dla spragnionych mocniejszych wrażeń i ciekawych widoków atrakcją będą także turystyczne loty nad Rzymem.

Popularne miasta: