Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Wycieczki do Rzymu

Samodzielnie czy z biurem?

Wyprawę do Rzymu można zorganizować na własną rękę lub wybrać się na wycieczkę z biurem podróży. Włochy są bardzo popularnym kierunkiem wybór ofert jest więc ogromny. Najwięcej propozycji pojawia się oczywiście w sezonie turystycznym. Możemy wybrać wycieczkę objazdową, której częścią jest wizyta w Rzymie (trwa ona zazwyczaj 1 – 2 dni) lub program typu „weekend w Rzymie”. Ta druga opcja pozwala na spokojniejsze zwiedzanie i większą ilość czasu wolnego.

Wyprawa na własną rękę daje dużo więcej swobody w kwestii długości pobytu i sposobu spędzania czasu. Zarezerwowanie taniego lotu, biletu autobusowego, noclegów i ewentualnych biletów wstępu nie nastręcza żadnych problemów – wycieczkę można zorganizować w pełni samodzielnie.

Jak zwiedzać?

Rzym  można zwiedzać samodzielnie lub z przewodnikiem, pieszo bądź autobusem, rowerem, statkiem wycieczkowym, a nawet samolotem.

Warto kupić kartę Roma Pass oferującą darmowy wstęp do wybranych muzeów, darmowe korzystanie ze środków komunikacji, liczne zniżki na bilety do muzeów i na imprezy kulturalne. Inna możliwość to zakup pakietu turystycznego Omnia Vatican & Rome, który umożliwia zwiedzenie wszystkich najważniejszych obiektów turystycznych w ciągu 3 dni.

Pieszo

Najpopularniejszy sposób zwiedzania miasta. W ten sposób można zobaczyć wszystkie najważniejsze atrakcje Rzymu: Watykan, Koloseum, Plac i Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi, Panteon, Pizzza Navona, Kapitol, Forum Romanum. Do centrum miasta i do Watykanu najszybciej i najwygodniej jest dostać się metrem.

Autobusem

W Rzymie funkcjonują także autobusy wycieczkowe, jeżdżące wzdłuż kilku różnych tras. Dzięki temu można przy minimalnym wysiłku zobaczyć wszystkie najważniejsze zabytki. Autobusy jeżdżą przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 8.30 – 20. 30, z częstotliwością co 15 – 20 minut. Punkt startowy znajduje się przy stacji Tremini – głównym węźle komunikacyjnym Rzymu. Przejechanie jednej trasy zajmuje ok. 2 godzin. Można nabyć bilet na 1 trasę lub bilet ważny przez 24, 48 i 72 godziny. Trasy obsługują firmy Rome Open Tour i Trambus Open.

Rowerem

Jest to doskonały sposób na zwiedzenie miejsc, do których nie dociera komunikacja miejska lub gdzie wstęp mają tylko piesi i rowerzyści, np. Zatybrze. W obrębie miasta wyznaczonych jest wiele ciekawych tras rowerowych. W Rzymie działa wiele wypożyczalni rowerów oraz serwis bike sharing – miejski system wypożyczania rowerów.
 
Statkiem wycieczkowym

Wybierając się na rejs statkiem spacerowym po Tybrze można nie zobaczyć najważniejsze budowle miasta z innej perspektywy, ale i podziwiać wspaniałe rzymskie mosty. Niektóre rejsy oprócz centrum miasta obejmują także przedmieścia, np. Ostię. Przystań początkowa znajduje się przy moście Sant’ Angelo (Most Anioła) przy Zamku Świętego Anioła.
 
Samolotem

Turystyczne loty nad Rzymem organizowane są przez cały rok, 7 dni w tygodniu. Przeloty odbywają się w małych, 9 – osobowych maszynach. Samoloty startują z lotniska Aeroporto Roma Urbe przy via Salaria 825. Z wysokości 450 m można podziwiać przepiękną panoramę miasta: antyczne budowle, ulice, parki. Przelot obejmuje obszar starego miasta, stadion olimpijski, Ponte Milvio, Piazza del Popolo, Piazza di Porta Pia, Koloseum, plac św. Piotra oraz Villa Albani i Moschea. Koszt biletu dla osoby dorosłej to ok. 70 – 85 euro, dzieci do lat 10 otrzymują 30 % zniżki.

Popularne miasta: