Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Budapeszt

Odległość z Warszawy do Budapesztu w linii prostej wynosi 545 km. Długość trasy samochodowej to ok. 800 km. Istnieje kilka sposobów na tanią podróż z Warszawy do stolicy Węgier. Na trasie tej operują tanie linie lotnicze. Korzystne ceny połączeń oferuje PKP Intercity. Ze względu na niewielką odległość opłacalna jest też podróż samochodem. Z Warszawy do Budapesztu kursują także autobusy liniowe, ale podróż tym środkiem komunikacji jest dość długa.

Podróż samochodem

Najpopularniejsza i najkrótsza trasa z Warszawy do Budapesztu prowadzi przez Słowację. Wybierając tę trasę kierujemy się na Katowice, Kraków, Chyżne, Zvolen, Sahy, do Budapesztu. Długość tej trasy to ok. 740 km, a czas przejazdu ok. 9,5 godz. Jeżeli chcemy korzystać z autostrad należy pamiętać, że autostrady na Słowacji i Węgrzech są płatne, w Polsce natomiast zapłacimy za przejazd autostradą A4 na odcinku Katowice – Kraków. Trasa z pominięciem dróg płatnych prowadzi niemal równolegle, przez Kilece, Kraków, Chyżne, Zvolen i Sahy. Długość tej trasy to ok. 680 km, czas przejazdu ok. 10 godzin.

Podróż samolotem

Połączenia na trasie Warszawa – Budapeszt obsługują tanie linie lotnicze: WizzAir (Lotnisko Chopina) i Ryanair (lotnisko Warszawa – Modlin). Istnieje więc możliwość bardzo taniego przelotu. Bezpośredni lot z Warszawy do Budapesztu trwa ok. 1 godz. 15 min. Oprócz tanich przewoźników na trasie tej operują także tradycyjne linie lotnicze, np. LOT.
 
Podróż pociągiem

Istnieje kilka tanich połączeń kolejowych pomiędzy Warszawą a Budapesztem. W ramach oferty specjalnej Spar Day bilety na pociąg Eurocity dostępne są już w cenie od 29 euro. Kursuje także pociąg pospieszny Warszawa – Wiedeń z wagonami do Bratysławy i Budapesztu. Jest on objęty ofertą promocyjną Spar Night, z biletami w cenie od 29 euro. Ponadto z Warszawy do Budapesztu kursuje codziennie, dwa razy dziennie, pociąg TLK. Podróż koleją z Warszawy do Budapesztu trwa ok. 10 – 12 godzin.

Podróż autokarem

Na trasie Warszawa – Budapeszt kursuje kilka regularnych linii autokarowych (Sindbad, Interbus). Cena biletu jest niższa, niż koszt podróży samochodem. Niestety przejazd w jedną stronę trwa 14 - 16 godzin.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.