Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Budapeszt - zabytki i atrakcje

Zabytki

Zwiedzając Budapeszt warto zobaczyć uznawany za symbol Węgier budynek Parlamentu. Pod względem rozmiarów zajmuje on czwarte miejsce w rankingu światowym. Wśród zabytków, które trzeba koniecznie zobaczyć wymienia się także Bazylikę Świętego Stefana, Zamek Vajdahunyad, Zamek Budański i Kościół Macieja. Do darmowych atrakcji należy Plac Bohaterów i Most Łańcuchowy łączący Budę i Peszt. Kolejnym symbolem miasta jest Baszta Rybacka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, z której rozciąga się piękny widok na Dunaj, Wyspę Św. Małgorzaty i Górę Gellerta.

Ciekawe miejsca

Zarówno dzieci, jak i dorosłych ucieszy wycieczka do Oceanarium-Tropicarium zwanym ZOO z rekinami (wstęp: osoba dorosła 2 500 forintów – ok. 35 zł, dzieci 1 800 forintów – ok. 25 zł). Ponadto na uwagę zasługują budapeszteńskie jaskinie oraz łaźnie i kąpieliska. W 1934 r. Międzynarodowy Kongres Uzdrowisk nadał stolicy Węgier oficjalny status ośrodka leczniczego. Wynika to z faktu, iż teren, na którym położony jest Budapeszt, charakteryzował się niegdyś wysoką aktywnością wulkaniczną, a pozostałością po tym czasie są właśnie gorące źródła.

Popularne miasta: