Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Szczecin

Odległość pomiędzy Łodzią a Szczecinem wynosi ok. 470 km. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem dostania się z Łodzi do Szczecina jest samochód. Niestety koszt paliwa na tej trasie jest dość wysoki. Podróż pociągiem lub autobusem jest tańsza, ale najczęściej wymaga przesiadek.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa z Łodzi do Szczecina prowadzi przez Konin, Poznań i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 477 km, czas dojazdu ok. 4,5 – 5 godzin. Na odcinku od Łodzi do węzła w Glińsku trasa przebiega płatną autostradą A2, a następnie drogą krajową nr 3 i drogą ekspresową S3. Jeżeli chcemy ominąć autostradę, to trasa alternatywna przebiega przez Turek, Wrześnię, Poznań, Międzychód i Barlinek. Prowadzi ona drogami krajowymi nr 72 i 92 oraz drogami wojewódzkimi. Jej długość to ok. 450 km, czas dojazdu ok. 6,5 godziny. Można także wybrać wariant przez Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Piłę i Stargard Szczeciński. Jej długość to ok. 485 km, czas przejazdu ok. 6 godzin. Trasa prowadzi drogą krajową nr 1 i nr 10 oraz odcinkiem autostrady A1 (w przyszłości płatny).
 
Podróż pociągiem

Dostępne jest jedno bezpośrednie połączenie z Łodzi do Szczecina. Reszta połączeń to połączenia z przesiadką, najczęściej w Kutnie. Czas podróży pociągiem bezpośrednim wynosi ok. 6,5 godziny, z przesiadką nawet do 10 godzin. Plusem jest cena biletu, dużo niższa, niż koszt paliwa.

Podróż autobusem

Trudno znaleźć dobre połączenie autobusowe z Łodzi do Szczecina. Raz na dobę kursuje bezpośredni autobus PKS. Podróż trwa ok. 8,5 godziny. Można próbować dojazdu z przesiadką np. w Toruniu lub w Warszawie, ale i tam wybór połączeń jest mały.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.