Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Poznań

Odległość z Łodzi do Poznania wynosi ok. 200 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, autobusem lub pociągiem. Najbardziej optymalnym środkiem transportu jest autobus – cena biletu jest niska, a czas dojazdu jest podobny do czasu przejazdu samochodem. Podróż pociągiem może być tańsza, niż przejazd autem, ale trwa dłużej.

Podróż samochodem

Jadąc z Łodzi do Poznania mamy do wyboru trasę przez autostradę A2 lub wariant z pominięciem autostrady. Podróż autostradą zajmuje ok. 2 – 2,5 godziny. Do ceny paliwa należy doliczyć jeszcze opłatę za autostradę. Alternatywna trasa prowadzi równolegle przez Turek, Kościelec, Konin, Wrześnię i Swarzędz. Jej długość to ok. 215 km, czas przejazdu ok. 3,5 godziny. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 72 i 92. Można także wybrać trasę przez Turek, Grodziec, Pyzdry, Wrześnię i Swarzędz. Prowadzi ona drogami krajowymi nr 72 i 92 oraz drogą wojewódzką nr 443 i 442. Jej długość to ok. 217 km, czas przejazdu ok. 2,5 godziny.

Podróż autobusem

Tanie, bezpośrednie połączenia pomiędzy Łodzią a Poznaniem oferuje firma Polski Bus. Czas podróży to ok. 3 godzin. Na trasie tej kursują także autobusy PKS.

Podróż pociągiem

Z Łodzi do Poznania można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączeń bezpośrednich jest jednak niewiele i są to przeważnie pociągi osobowe, którym przejazd z Łodzi do Poznania zajmuje ok. 5 godzin. Korzystniej jest zaplanować podróż z przesiadką w Kutnie. Jeżeli, przy dobrym układzie połączeń, w Kutnie wsiądziemy w pociąg ekspresowy, to cała podróż będzie trwać krócej, niż pociągiem bezpośrednim. Cena biletów będzie wtedy zbliżona do kosztu przejazdu samochodem.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.