Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Rygi

Informacje ogólne i położenie 
Ryga jest stolicą Łotwy. Miasto położone jest ok. 10 km od ujścia Dźwiny do Zatoki Ryskiej. Liczba ludności Rygi wynosi ok. 700 tysięcy. Powierzchnia wynosi 307,17 km kwadratowych, natomiast gęstość zaludnienia 2 713,8 os/km kwadratowy. Jest najważniejszym ośrodkiem politycznym, kulturowym, administracyjnym i turystycznym w Estonii. 
 
Podróż samochodem 
Do Rygi można bez problemu dostać się z dowolnego miejsca w Polsce. Sieć dróg jest dobrze rozwinięta. Cena za litr benzyny w Rydze wynosi ok. 1,1 euro. 
Przykładowa trasa z Warszawy do Rygi samochodem:
Odległość: 695 km, z czego 83 km na autostradzie. 
Kierunek: Warszawa-Białystok-Augustów-Suwałki-Szypliszki (przejście graniczne z Litwą)-E67-A1-A8-A2-A17-A10-Pumpenai (przejście graniczne z Łotwą)-A7-Ryga
 
Podróż autokarem 
Najlepsze połączenia z Polski znajdują się w Warszawie, gdzie praktycznie każdego dnia autokary jeżdżą do Rygi. Ceny za podróż w jedną stronę wahają się w przedziale od 120 do 140 zł. 
 
Podróż samolotem 
Samolotem do Rygi można dostać się bezpośrednio z kilku największych polskich miast, m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Katowic, Rzeszowa, Poznania, Szczecina czy Bydgoszczy. Najtańsze bilety można kupić w okresie od lipca do grudnia – z Warszawy w tym okresie możemy lecieć już od 175 zł w jedną stronę. Poniżej 200 zł można również znaleźć bilety lotnicze z Wrocławia oraz z Poznania. Należy jednak regularnie sprawdzać dostępne oferty w popularnych biurach podróży. 
 
Komunikacja miejska 
Pięciodniowy bilet komunikacji miejskiej kosztuje 8 euro – jest to najbardziej opłacalny sposób na tanie podróżowanie po Rydze. Znacznie droższe są taksówki, których ceny wynoszą ponad 15 euro. Wśród nich można jednak wyróżnić taksówki o kolorze zielonym, które w stałej cenie 14 euro dowiozą nas w dowolne miejsce na terenie miasta. Wcześniej trzeba jednak kupić specjalny voucher, umożliwiający tańsze podróżowanie. 
 
Atrakcje turystyczne 
Do najciekawszych zabytków Rygi zaliczyć można: Starówkę, katedrę Doma Baznica z XIII wieku, Pomnik Wolności, kościół św. Piotra, kościół św. Jakuba, a także Park Leśny – Mezaparks. 
Wyznaczanie trasy