Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ryga – zabytki, atrakcje, wycieczki i noclegi

Zabytki, atrakcje, ciekawe miejsca 
Przyjeżdząjąc do Rygi, jedną z pierwszych budowli, która rzuca się w oczy, jest wieża telewizyjna. Obiekt ma 368,5 m wysokości i jest jednocześnie trzecim najwyższym w Europie. Warto wybrać się na samą górę, gdzyż możemy zobaczyć w ten sposób całą panoramę Rygi – w tym m.in. most wantowy przez Dźwinę, a także gildie kupieckie – repliki budynków średniowiecznych, które zostały zrekonstruowane w połowie XIX wieku. 
 
Jednym z najciekawszych zabytków jest XIV-wieczny zamek ryski – Rigas pils. Oryginalnie składał się z czterech baszt, z czego do dziś zachowała się jedna. Przez kolejne wieki był stopniowo przebudowywany. Obecnie w zamku znajdują się również 3 muzea, zawierające liczne eksponaty z całej Europy. Można tu znaleźć pozostałości kultury rzymskiej, niemieckiej, flamandzkiej, greckiej czy włoskiej. 
 
Według mieszkańców, najpiękniejszym zabytkiem w Rydze jest starówka. Znajdziemy tu m.in. Doma baznica – ryską katedrę z XIII wieku, która jest największym kościołem, znajdującym się w krajach nadbałtyckich. Inne charakterystyczne budowle to Dom Bractwa Czarnogłowych, Pomnik Wolności, a także kamieniczki Trzej Bracia. Nie można pominąć na trasie wycieczkowej również dwóch kościołów – pochodzący z XII wieku kościół św. Piotra, pierwotnie wybudowany w stylu romańskim, po czym przebudowany na styl gotycki, a także kościół św. Jakuba – pochodząca z epoki gotyku świątynia z charakterystyczną 80-metrową wieżą. 
 
Turyści, którzy chcą odpocząć od zgiełku tłumów mogą wybrać się do pobliskich parków. Ryga to miasto zieleni i składa się aż z 22 parków, zajmujących łącznie obszar 7000 ha. Najpopularniejszym z nich jest Mezaparks (Park Leśny) – znajdziemy tu liczne kawiarnie, restauracje, estradę muzyczną, teatr letni, ogród zoologiczny oraz ogród botaniczny, a wszystko na tle lasów świerkowych. 
 
Hotele, noclegi
Poniżej przedstawiamy przykładowe najtańsze oferty noclegowe na terenie Rygi  – nocleg dla jednej osoby: 
 
The Naughty Squirrel Backpackers
Kaleju Iela 50, Old Town, Ryga, Łotwa LV-1050
Cena – ok. 40 zł
 
Seagulls Garret Hostel
Valnu iela 41, Old Riga, Riga, Latvia, Ryga, Łotwa 1050
Cena – ok. 36 zł 
 
Tiger Hostel
Raina bulvaris 31, Ryga, Łotwa LV-1050
Cena – ok. 30 zł 
 
Doma Hostel
Maza Jaunavu iela 8, Ryga, Łotwa LV-1050
Cena: ok. 27 zł 
 
Cinnamon Sally Backpackers Hostel
Merkela 1, Ryga, Łotwa LV-1050
Cena: ok. 36 zł 
 
Cheapy Hostel
Kalēju street 48, 5 piętro, Ryga, Łotwa LV-1050
Cena: ok. 25 zł 
Popularne miasta: