Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Leicester

Informacje ogólne i położenie

Leicester to miasto w Anglii, Wielkiej Brytanii. Znajduje się w hrabstwie Leicestershire, regionie East Midlands, nad rzeką Soar. Zamieszkiwane jest przez ponad 300 tysięcy ludzi. To ważny ośrodek przemysłowy, a także węzeł komunikacyjny.

Transport

Miasto położone jest w pobliżu autostrady M1, łączącej Londyn z Leeds, tuż przy węźle 21. To jedna z najbardziej ruchliwych dróg w Wielkiej Brytanii. Z Leicester biegnie również autostrada M69 łącząca się z M6 na odcinku pełniącym rolę obwodnicy Coventry. W centrum często panuje wzmożony ruch.

Transport miejski opiera się przede wszystkim na autobusach takich przewoźników jak Arriva Midlands, Centerbus, First Leicester czy Kinchbus. Poruszają się po mieście i jego okolicach. Dużą rolę odgrywa również połączenie Skylink Leicester, które obsługuje ruch na lotnisko East Midlands. Autobusy kursują co 30 minut. Miasto znajduje się także na trasie rowerowej z Londynu do Derby.

Atrakcje turystyczne

W Leicester podziwiać można zabytki z różnych okresów – pozostałości rzymskich budowli, ruiny zamku z XI wieku, a także średniowieczne kościoły. Warto odwiedzić również ogród botaniczny University of Leicester, muzeum The Guildhall oraz Narodowe Centrum Kosmiczne.

Wyznaczanie trasy