Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy East Midlands (EMA)

Informacje ogólne i położenie

Port lotniczy East Midlands to międzynarodowe lotnisko w Angii. Położone jest w regionie East Midlands, w miejscowości Castle Donington, w promieniu 50 kilometrów od Nottingham, Derby i Leiceser. Rocznie korzysta z niego ok. 4 milionów pasażerów. Obsługuje głównie tanie linie lotnicze, w tym bmibaby, easyJet i Ryanair (oferujący połączenia z Krakowem, Łodzią, Poznaniem i Wrocławiem) oraz loty czarterowe.

Terminal

Lotnisko składa się z jednego terminalu pasażerskiego. Do dyspozycji pasażerów jest kilka punktów handlowo-usługowych – sklepy (w tym wolnocłowy, z pamiątkami, drogeria, odzieżowy, salon prasowy czy księgarnia), lokale gastronomiczne (kawiarnie i restauracje) czy wypożyczalnia samochodów.

W terminalu znajduje się również punkt pomocy medycznej, bezprzewodowy internet w całym budynku oraz toalety (także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych).

Parking

Najbliżej terminalu znajduje się parking krótkoterminowy, na którym możliwy jest postój do kilku dni. Do dyspozycji jest również parking Express Park, znajdujący się 3 minuty piechotą od budynku, polecany do bardzo krótkiego postoju (zwłaszcza dla osób odprowadzających swoich bliskich).

W podobnej odległości znajduje się parking długoterminowy, na którym można pozostawić pojazd przez 1-2 tygodnie. Wyróżniono również miejsca Shuttle Plus i Shuttle Economy – mieszczą się w pewnej odległości od terminalu. Trasę tę można pokonać lotniskowym autobusem. Pierwsza godzina jest darmowa.

Transport na lotnisko

Dojazd do portu lotniczego samochodem możliwy jest autostradą M1 z największych miast regionu Midlands. Z Birmingham na lotnisko prowadzi droga A42, ze Stoke – A50, a z Nottingham – A453.

Możliwe jest również skorzystanie z wygodnego połączenia autobusowego. Linia Skylink kursuje z Nottingham (Nottingham Broad Marsh Bus Station), Leicester (St. Margaret's Bus Station) i z Derby (Derby Bus Station). Połączenia odbywają się przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, co 30 miut.

Bezpośredni dojazd pociągiem nie jest możliwy. Kolej dociera wyłącznie do Nottingham, Leicester i Derby. Podróż należy kontynuować pociągiem.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska