Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Mapa Antalyi

Informacje ogólne i położenie

Antalya to miasto w południowo-zachodniej części Turcji, położone nad Morzem Śródziemnym (Zatoka Antalya). Zamieszkiwane jest przez ok. 650 tysięcy ludzi. To znany kurort wypoczynkowy na Riwierze Tureckiej.

Transport

Po mieście poruszać można się autobusami Antrobus i Antray, w których za przejazd płaci się gotówką. Możliwe jest również wykupienie karty miejskiej. Do dyspozycji podróżnych są również popularne minibusy prywatnych przewoźników.

Miasto nie jest skomunikowane z innymi częściami kraju za pomocą transportu kolejowego. Funkcjonuje tu tylko jedna linia lokalnej kolejki. Dodatkowo transport wspomagany jest przez linię tramwajową kursującą wzdłuż najbardziej ruchliwych części miasta.

10 kilometrów na wschód od centrum Antalyi znajduje się Port Lotniczy Antalya. To jedno z największych lotnisk w Turcji, obsługujące rocznie ok. 25 milionów pasażerów. Oferuje połączenia z Polską – Corendon Airlines (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Katowice), Enter Air (Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów), Onur Air (Katowice), a także Air Italy Polska i Sky Airlines.

Atrakcje turystyczne

Symbolem miasta są m.in. minaret Yivli – pozostałość meczetu z XIV wieku, Brama Cesarza Hadriana z II wieku czy zabytkowa część miasta Kaleici. Antalya to także piękne plaże doceniane przez turystów z całego świata.

Wyznaczanie trasy