Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Port lotniczy Antalya (AYT)

Informacje ogólne i położone

Port lotniczy Antalya to międzynarodowe lotnisko położone 10 kilometrów na wschód od centrum Antalyi. To jeden z największych portów lotniczych w Turcji. Rocznie korzysta z niego ok. 25 milionów pasażerów.

Obsługuje lokalne i międzynarodowe linie lotnicze, w tym m.in. Corendon Airlines (loty do Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Katowic), Enter Air (Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Katowice, Kraków, Rzeszów), Sun Express (Bydgoszcz), Freebird Airlines (sezonowo do Łodzi, Rzeszowa), Air Italy Polska (sezonowo do Katowic, Poznania, Warszawy), Sky Airlines (Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław).

Terminal 1

To terminal międzynarodowy. W hali przylotów znajdują się dwa sklepy wolnocłowe, kantory, kaplica, lokal gastronomiczny i toalety. Hala odlotów to m.in. sklepy, lokale gastronomiczne, apteka, punkt medyczny, pokój dla rodziców z dziećmi i toalety (w tym dla osób niepełnosprawnych).

Terminal 2

To także terminal międzynarodowy, oddalony o 2,5 km od terminalu 1. Podzielony jest na halę przylotów, gdzie znajdują się 2 sklepy, lokale gastronomiczne, kantor, pokój dla rodziców z dziećmi, toalety (w tym dla niepełnosprawnych) oraz halę odlotów z jednym lokalem gastronomicznym, apteką, punktem medycznym, toaletami i sklepami.

Terminal 3

Znajduje się tuż przy terminalu 1 i obsługuje loty lokalne. Znajdują się w nim lokale gastronomiczne, sklepy, kantor, sklep wolnocłowy, wypożyczalnie samochodów i toalety (także dla niepełnosprawnych).

Parking

Przed każdym terminalem (międzynarodowymi 1 i 2 oraz lokalnym) znajdują się parkingi, które w sumie mieszczą ok. 2 tysięcy pojazdów. Postój przez jedną godzinę to koszt 10 lir tureckich, 1 doba – 25 lir, a 1 tydzień – 165 lir.

Transport na lotnisko

Do portu lotniczego Antalya z centrum miasta dotrzeć można drogą D400 (trasa Alanya Road). Jest dobrze oznakowana. Najbliżej zjazdu znajduje się terminal 1, następnie terminal 3 – lokalny, a 2,5 kilometra dalej – terminal 2.

Z dworca autobusowego w centrum miasta kursuje autobus linii 600. Odjeżdża na lotnisko co 30 minut. Służy także jako środek transportu pomiędzy oddalonymi terminami 1 i 2.

A
B

Lotniska

routes

Lotniska