Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Warszawa - Kijów

Odległość w linii prostej pomiędzy Warszawą a Kijowem wynosi 690 km. Długość trasy samochodowej to ok. 800 km. Najprościej z dostać się z Warszawy do Kijowa pociągiem lub samochodem. Na trasie tej kursują także linie autokarowe.

Podróż samochodem

Jadąc do Kijowa samochodem mamy do wyboru dwie trasy. Pierwsza, krótsza, prowadzi przez Lublin, Dorohusk, Kowel, Sarny, Korosteń i do Kijowa. Długość tej trasy to ok. 763 km, czas przejazdu ok. 10 godzin (nie licząc postojów i czasu spędzonego na granicy). Druga trasa prowadzi przez Lublin, Zamość, Lwów i Żytomierz. Długość tej trasy to ok. 895 km, czas przejazdu ok. 12 godzin. Autostrady i drogi szybkiego ruchu na Ukrainie są bezpłatne, ale na granicy pobierana jest opłata ekologiczna, której wysokość zależy od pojemności silnika. Wybierając się samochodem na Ukrainę trzeba wykupić zieloną kartę. Jeżeli chodzi o stan techniczny ukraińskich dróg, to na tej trasie jest on dobry. Drogi od granicy do Lwowa zostały zmodernizowane, a od Lwowa do Kijowa poruszmy się magistralą M06. Jadąc przez Dorohusk poruszmy się magistralą M07, która jest wyremontowana i mało uczęszczana.

Podróż pociągiem

PKP Intercity posiada bezpośrednie połączenie pomiędzy Warszawą a Kijowem. Jest to pociąg pospieszny Kiev Express z Warszawy Zachodniej do Kijowa. Jest to wygodny pociąg z przedziałami sypialnymi. Podróż z Warszawy do Kijowa trwa ok. 18 godzin.  Inną opcją jest podróż z przesiadkami w Krakowie i we Lwowie. W tym wariancie można skorzystać z oferty promocyjnej Specjal UZ-PKP na połączenie Kraków – Lwów, oferowanej przez PKP Intercity, z biletami w cenie od 29,5 euro.

Podróż autobusem

Z Warszawy do Kijowa kursują również regularne linie autokarowe. Wybór połączeń z Warszawy nie jest zbyt szeroki. Więcej połączeń dostępnych jest np. z Krakowa. Podróż z Warszawy do Kijowa trwa ok. 22 godzin.

Podróż samolotem

Brak niestety tanich, bezpośrednich połączeń lotniczych z Warszawy do Kijowa. Loty bezpośrednie obsługuje LOT i linie Ukraine Internaional.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.