Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Ceny i zakupy w Kijowie

W Kijowie, podobnie jak na terytorium całej Ukrainy, obowiązującą walutą jest hrywna (UAH). 1 UAH to ok. 0,17 PLN. Transakcje można przeprowadzać zarówno płacąc gotówką, jak również za pośrednictwem karty kredytowej. W niektórych sklepach akceptowane są również dolary, jednak z reguły kurs jest zawyżony i nieopłacalny dla turystów. Ceny żywności, noclegów, a także transportu stoją na porównywalnym, a w niektórych regionie na niższym poziomie niż w Polsce. 
 
Jeśli chcemy zaoszczędzić pieniądze, to warto robić zakupy w małych sklepach spożywczych. W większych marketach oraz w galeriach handlowych ceny są zawyżone. Poniżej przykładowe ceny podstawowych produktów: 
 
- obiad w restauracji – ok 80 hr
- sałatka w restauracji – ok. 50 hr 
- herbata w restauracji (0,4 l) – 40 hr
- ciasto w restauracji – ok. 50 hr 
- piwo w budce – od 9 hr 
- piwo w barze – od 20 hr 
- papier toaletowy z podobizną Putina – 20 hr 
- bilet komunikacji miejskiej – 30-40 hr 
- litr benzyny 92 – 16 hr 
- chleb – od 6,50 hr 
- ser żółty (1 kg) – 82 hr 
- szynka (1 kg) – od 100 hr  
 
W Kijowie znajdują się ponadto liczne galerie i centra handlowe, gdzie można nabyć drogie perfumy, ubrania oraz liczne pamiątki – należy się jednak liczyć ze znacznie droższymi cenami. Najpopularniejsze z nich to: Sister's Dress Gallery, Besarabsky Market, Skymall, RaiON Mall, Ocean Plaza, The Tsekh Gallery czy Kyiv Passage. 
Popularne miasta: