Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Szczecin - Wrocław

Odległość ze Szczecina do Wrocławia wynosi ok. 380 km. Ze Szczecina do Wrocławia najłatwiej dostać się samochodem lub pociągiem. Najszybszym środkiem transportu jest samochód. Podróż pociągiem najczęściej wymaga przesiadki. Trudno natomiast znaleźć dobre połączenie autobusowe pomiędzy Szczecinem a Wrocławiem, dlatego ten środek transportu nie jest raczej polecany.

Podróż samochodem

Najkrótsza i najszybsza trasa ze Szczecina do Wrocławia prowadzi przez Lubin, Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski. Jej długość to ok. 383 km, czas przejazdu ok. 4,5 – 5 godzin. Trasa prowadzi drogami krajowymi nr 94 i 3 oraz drogą ekspresową S3. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Ze Szczecina do Wrocławia można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Połączeń bezpośrednich jest niewiele, dlatego trzeba liczyć się z koniecznością przesiadki, a tym samym dłuższym czasem dojazdu. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 6,5 – 7 godzin. Trasa z przesiadką prowadzi przez Poznań. Czas podróży, w zależności od układu połączeń, trwa 6 – 8 godzin.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń autobusowych pomiędzy Szczecinem a Wrocławiem. Można próbować przejazdu z przesiadkami, np. w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim, czy Zielonej Górze, ale wybór połączeń jest niewielki. Z Poznania do Wrocławia regularnie kursuje Polski Bus.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.