Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Poznań - Bydgoszcz

Odległość pomiędzy Poznaniem a Bydgoszczą wynosi ok. 130 km. Trasę pomiędzy tymi miastami możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Optymalnym środkiem transportu jest pociąg lub autobus, ze względu na korzystną cenę i czas dojazdu podobny do czasu przejazdu samochodem.

Podróż samochodem

Najszybsza trasa z Poznania do Bydgoszczy prowadzi przez Swarzędz, Gniezno, Żnin i Szubin. Jej długość to ok. 134 km, czas przejazdu ok. 2 godzin. Trasa przebiega drogą krajową nr 5 i odcinkami drogi ekspresowej S5. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Z Poznania do Bydgoszczy można dostać się pociągiem bezpośrednim. Wybór połączeń bezpośrednich jest dość duży. Czas przejazdu wynosi od 1 godz. 45 min do ok. 2,5 godziny. Czas przejazdu jest więc podobny do czasu podróży samochodem, a cena o ok. połowę niższa od kosztu paliwa.

Podróż autobusem

Dostępne są bezpośrednie połączenia autobusowe z Poznania do Bydgoszczy, ale jest ich mniej, niż połączeń kolejowych. Podróż autobusem trwa ok. 2,5 – 3 godzin. Plusem jest niska cena, niższa od ceny biletu kolejowego.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.