Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Łódź - Bydgoszcz

Odległość z Łodzi do Bydgoszczy wynosi ok. 200 km. Trasę pomiędzy Łodzią a Bydgoszczą możemy pokonać samochodem, pociągiem lub autobusem. Dobrym rozwiązaniem jest podróż pociągiem – trwa ona niewiele dłużej, niż samochodem i jest zdecydowanie tańsza. Tańsza jest także podróż autobusem, ale wymaga ona przesiadek.

Podróż samochodem

Jadąc z Łodzi do Bydgoszczy mamy do wyboru dwie trasy. Pierwsza prowadzi przez Kutno, Włocławek i Toruń. Jej długość to ok. 223 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Trasa biegnie  fragmentem autostrady A1 (w przyszłości płatny) oraz drogami krajowymi nr 1 i nr 10. Druga trasa prowadzi przez Łęczycę, Włocławek, Ciechocinek i Toruń. Jej długość to ok. 209 km, czas przejazdu ok. 3 godzin. Trasa biegnie drogami krajowymi nr 91, 1 i 10. Nie zawiera odcinków płatnych.

Podróż pociągiem

Z Łodzi do Bydgoszczy można dostać się pociągiem bezpośrednim lub z przesiadką. Podróż pociągiem bezpośrednim trwa ok. 4 – 4,5 godziny. Podróż z przesiadką odbywa się przez Kutno. Czas przejazdu jest dłuższy, niż czas przejazdu samochodem, ale koszt o ok. połowę niższy.

Podróż autobusem

Nie ma bezpośrednich połączeń pomiędzy Łodzią a Bydgoszczą. Najlepiej pojechać z przesiadką przez Toruń, skąd jest dość duży wybór połączeń do Bydgoszczy. Z Łodzi do Torunia kursują autobusy firmy Polski Bus, z Torunia do Bydgoszczy PKS i firmy prywatne.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.