Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Trasa Kraków - Lublin

Odległość z Krakowa do Lublina wynosi, w zależności od wybranej trasy, ok. 270 – 300 km. Najtaniej z Krakowa do Lublina można dostać się autobusem lub busem – na trasie tej operuje zarówno PKS, jak i przewoźnicy prywatni. Trudniej za to znaleźć dobre połączenie kolejowe. Trasa z przesiadką jest najczęściej trasą „na okrętkę” przez Kielce, Radom i Dęblin. Dlatego lepiej zdecydować się na podróż autobusem lub samochodem.

Podróż samochodem

Najkrótsza trasa z Krakowa do Lublina prowadzi przez Nowe Brzesko, Nowy Korczyn, Połaniec, Sandomierz i Kraśnik. Jej długość to ok. 272 km, czas przejazdu ok. 4 – 4,5 godziny. Jadąc tą trasą poruszamy się drogami krajowymi nr 79, 74 i 19. Trasa nie zawiera odcinków płatnych. Można także pojechać trasą prowadzącą przez Bochnię, Tarnów, Mielec, Tarnobrzeg i Kraśnik. Trasa ta prowadzi  autostradą A4, drogami wojewódzkimi nr 984, 985, 723 i 777 oraz drogami krajowymi nr 74 i 19. Długość tej trasy to ok. 296 km, czas przejazdu ok. 4 godziny.

Podróż autobusem

Połączenia autobusowe z Krakowa do Lublina obsługuje PKS i firmy prywatne. Dostępnych jest kilka połączeń dziennie. Czas podróży wynosi 4-5 godzin.

Podróż pociągiem

Dostępne jest bezpośrednie połączenie Kraków – Lublin. Podróż trwa ok. 4,5 godziny. Cena biletu jest niższa, niż koszt paliwa, ale wyższa, niż cena dojazdu autobusem. Dostępne są także połączenia z przesiadką w Dęblinie, ale czas podroży jest wtedy dłuższy.

Pokaż całą trasę
Rozwiń

Informacje dodatkowe:

 • 1) Podane miejsca mogą być zarówno miastami czy miejscowościami ale również państwami czy ulicami. Jeśli system nie jest w stanie rozpoznać miejsca należy opisać je używając dodatkowych danych np. dodając nazwę województwa albo podając pełną nazwę ulicy wraz z numerem. W każdym przypadku należy zawsze podać opis zaczynając od najbardziej szczegółowej części adresu (np. ulicy) a kończąc na najbardziej ogólnej (np. kraj).
  Przykładowo:
  - planując trasę do Bukowiny Tatrzańskiej należy wpisać pełną nazwę tej miejscowości. Miejsce "Bukowina" nie zostanie rozpoznane gdyż w Polsce jest kilka wsi o tej nazwie
  - podobnie planując trasę przez aleję Powstańców Warszawy należy wpisać pełną nazwę tej ulicy czyli "Al. Powstańców Warszawy, Warszawa" tak aby system nie miał problemów umiejscowieniem jej na mapie

 • 2) Pole wyboru Typ wyszukiwania pozwala zdefiniować czy system ma odszukać trasę o najkrótszej długości czy też trasę, którą pokona się najszybciej. W większości sytuacji obie wyznaczone trasy będą się pokrywać.

 • 3) Wyszukiwana trasa może dotyczyć Polski albo dowolnych miejsc w Europie czy świecie.

 • 4) Ideą serwisu trasa.info jest rozwiązanie tzw. problemu komiwojażera czyli problemu przed jakim stoją wędrowni sprzedawcy, którzy mając odwiedzić wszystkie podane miejsca w danymi rejonie muszą tak dobrać kolejność ich odwiedzania aby pokonać jak najkrótszą trasę.

 • 5) Wyszukiwanie najkrótszej i najszybszej trasy odbywa się przy pomocy systemu Google maps oraz tzw. algorytmu zachłannego gdyż system sprawdza wszystkie możliwe kombinacje tras szukając optymalnej pod względem odległości i czasu przejazdu. Mapa systemu Google maps obejmuję swoim zasięgiem cały świat i jest ciągle rozwijana.

 • 6) Pole Szukaj na mapie w prawym górnym rogu mapy może służyć do lokalizacji pojedynczych miejsc (ulic, miast, państw). Wystarczy wpisać nazwę danego miejsca i nacisnąć przycisk Szukaj

 • 7) Dane prezentowane przez system trasa.info udostępniane są na zasadzie tak-jak-jest (AS IS) bez udzielania jakichkolwiek gwarancji czy zapewnień. Rzeczywiste warunki na wyznaczonej trasie mogą różnić się od tych przedstawianych w wyniku robót drogowych, warunków pogodowych, korków lub innych zdarzeń.